🏆 Тошкентда «Аёллар спорт олимпиадаси»нинг шаҳар босқичи бўлиб ўтди
Тошкент шаҳрида хотин-қизларни оммавий спортга кенг жалб этиш, соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш ҳамда уларнинг ижтимоий фаоллигини оширишга қаратилган «Аёллар спорт олимпиадаси»нинг шаҳар босқичи бўлиб ўтди.
Тадбир очилиш маросими билан бошланиб, унда Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари — Оила ва хотин-қизлар бошқармаси бошлиғи Шаҳноза Султанова, Спорт бошқармаси вакиллари, ташкилотчилар ҳамда иштирокчилар қатнашди.
🏓 Мусобақалар давомида хотин-қизлар стол тенниси, шахмат, шашка ва енгил атлетика йўналишлари бўйича ўзаро беллашдилар. Ҳар бир спорт тури бўйича баҳслар фаоллик ва юқори кайфиятда ўтди.
🔺 Беллашувлар якунида ҳар бир йўналиш бўйича ғолиблар аниқланиб, улар диплом ҳамда эсдалик совғалари билан тақдирланди. Шаҳар босқичида ғолибликни қўлга киритган хотин-қизлар эндиликда республика босқичида Тошкент шаҳри номидан иштирок этади.

🏆 The City Stage of the “Women’s Sports Olympiad” Held in Tashkent
The city stage of the “Women’s Sports Olympiad” aimed at widely involving women in mass sports, promoting a healthy lifestyle, and increasing their social activity was held in Tashkent city.
The event began with an opening ceremony, which was attended by the Deputy Mayor of Tashkent city — Head of the Family and Women’s Affairs Department Shahnoza Sultanova, representatives of the Sports Department, organizers, and participants.
🏓 During the competitions, women competed against each other in table tennis, chess, checkers, and athletics. The competitions in each sport were held with high activity and excellent spirit.
🔺 At the end of the competitions, winners were determined in each discipline and awarded with diplomas and commemorative gifts. The women who won the city stage will now represent Tashkent city at the republican stage.