Автотранспорт воситаларида реклама жойлаштириш — фақат рухсатнома асосида!
🪧Ўзбекистон Республикаси ҳудудида реклама жойлаштириш ва тарқатиш Ўзбекистон Республикасининг “Реклама тўғрисида”ги Қонуни ҳамда Вазирлар Маҳкамасининг “Ташқи реклама бозорини тартибга солиш тўғрисида”ги қарорлари билан тартибга солинади.
🔵Мазкур ҳуқуқ меъёрларига кўра, автомобилга реклама ўрнатиш учун рухсатнома (реклама жойининг паспорти) олиш мажбурийдир.
🖥 Бугунги кунда ушбу хизматдан қулай тарзда мй.гов.уз ягона интерактив давлат хизматлари портали орқали онлайн равишда фойдаланиш мумкин.
🖥 Хизматдан фойдаланиш учун мй.гов.уз порталига кирган ҳолда "Автотранспорт воситаси учун реклама жойи паспортини расмийлаштириш" бўлимини танланг ва сўралган ма’лумотларни киритинг. Ариза 5 иш куни ичида кўриб чиқилади.
❕ Муҳим эслатма:
Реклама мазмуни “Реклама тўғрисида”ги Қонун талабларига мос бўлиши, ё‘л ҳаракати хавфсизлигига тўсқинлик қилмаслиги ҳамда давлат тилида тақдим этилиши лозим.
📝 Реклама жойи паспорти тегишли ташкилотларнинг ижобий хулосаси олингач, йиллик йиғим тўланиши орқали расмийлаштирилади.
❗️Есда тутинг! Рухсатномасиз реклама жойлаштириш қонун бузилиши ҳисобланади ва амалдаги қонун ҳужжатларига кўра малакаланади.
➡️ V Тошкент халқаро инвестиция форуми доирасида Бектемир тумани ҳокими Н. Абдураҳмонов Малайзиянинг «Spora Global Sdn B...

🚗 Advertising on vehicles is permitted only with permission!
🪧The placement and distribution of advertising in the Republic of Uzbekistan is regulated by the Law of the Republic of Uzbekistan "On Advertising" and the Resolution of the Cabinet of Ministers "On Regulation of the Outdoor Advertising Market".
🔵According to these legal regulations, obtaining a permit (an advertising space passport) for the installation of advertising on a vehicle is mandatory.
🖥 Today, this service can be conveniently accessed online through the Unified Portal of Interactive Government Services my.gov.uz.
🖥 To use the service, log in to the my.gov.uz portal, select the "Obtaining an Advertising Space Passport for a Vehicle" section and enter the requested information. Applications are processed within 5 business days.
❕ Important note:
Advertising content must comply with the requirements of the Law "On Advertising," must not interfere with road safety, and must be presented in the state language.
📝 An advertising space permit is issued after receiving a positive opinion from the relevant organizations and upon payment of an annual fee.
❗️Remember! Placing advertisements without permission is considered a violation of the law and is subject to prosecution under current legislation.