Автотранспорт воситаларида реклама жойлаштириш — фақат рухсатнома асосида!
🪧Ўзбекистон Республикаси ҳудудида реклама жойлаштириш ва тарқатиш Ўзбекистон Республикасининг “Реклама тўғрисида”ги Қонуни ҳамда Вазирлар Маҳкамасининг “Ташқи реклама бозорини тартибга солиш тўғрисида”ги қарорлари билан тартибга солинади.
🔵Мазкур ҳуқуқ меъёрларига кўра, автомобилга реклама ўрнатиш учун рухсатнома (реклама жойининг паспорти) олиш мажбурийдир.
🖥 Бугунги кунда ушбу хизматдан қулай тарзда мй.гов.уз ягона интерактив давлат хизматлари портали орқали онлайн равишда фойдаланиш мумкин.
🖥 Хизматдан фойдаланиш учун мй.гов.уз порталига кирган ҳолда "Автотранспорт воситаси учун реклама жойи паспортини расмийлаштириш" бўлимини танланг ва сўралган ма’лумотларни киритинг. Ариза 5 иш куни ичида кўриб чиқилади.
❕ Муҳим эслатма:
Реклама мазмуни “Реклама тўғрисида”ги Қонун талабларига мос бўлиши, ё‘л ҳаракати хавфсизлигига тўсқинлик қилмаслиги ҳамда давлат тилида тақдим этилиши лозим.
📝 Реклама жойи паспорти тегишли ташкилотларнинг ижобий хулосаси олингач, йиллик йиғим тўланиши орқали расмийлаштирилади.
❗️Есда тутинг! Рухсатномасиз реклама жойлаштириш қонун бузилиши ҳисобланади ва амалдаги қонун ҳужжатларига кўра малакаланади.
➡️ V Тошкент халқаро инвестиция форуми доирасида Бектемир тумани ҳокими Н. Абдураҳмонов Малайзиянинг «Spora Global Sdn B...

🚗 Размещение рекламы на автотранспортных средствах — только на основании разрешения!
🪧Размещение и распространение рекламы на территории Республики Узбекистан регулируется Законом Республики Узбекистан "О рекламе" и постановлением Кабинета Министров "О регулировании рынка наружной рекламы".
🔵Согласно данным правовым нормам, получение разрешения (паспорта рекламного места) на установку рекламы на автомобиле является обязательным.
🖥 Сегодня этой услугой можно удобно воспользоваться онлайн через Единый портал интерактивных государственных услуг my.gov.uz.
🖥 Чтобы воспользоваться услугой, войдите на портал my.gov.uz, выберите раздел "Оформление паспорта рекламного места для автотранспортного средства" и введите запрашиваемую информацию. Заявление рассматривается в течение 5 рабочих дней.
❕ Важное примечание:
Содержание рекламы должно соответствовать требованиям Закона "О рекламе," не создавать помех безопасности дорожного движения и быть представлено на государственном языке.
📝 Паспорт рекламного места оформляется после получения положительного заключения соответствующих организаций путем оплаты годового сбора.
❗️Помните! Размещение рекламы без разрешения считается нарушением закона и квалифицируется в соответствии с действующим законодательством.