📈 Boston Consulting Group томонидан эълон қилинган тадқиқотда Тошкент дунёнинг энг тез ўзгараётган шаҳарлари қаторида қайд этилди.
📈 Тадқиқотда шаҳарлар «ўзгариш суръати», иқтисодий имкониятлар, яшаш қулайлиги, ижтимоий капитал ҳамда давлат органлари билан мулоқот каби йўналишлар бўйича баҳоланган.
📈 BCG маълумотларига кўра, «ўзгариш суръати» кўрсаткичи бўйича Тошкент Шенчжен ва Ар-Риёддан кейинги юқори ўринни эгаллаган.
➡️ Тадқиқотда Тошкент натижалари иқтисодий имкониятлар ҳамда давлат хизматлари билан ўзаро алоқалар йўналишидаги ижобий ўзгаришлар билан изоҳланган.
Ушбу натижа пойтахтда шаҳар муҳити, инфратузилма, хизматлар сифати ва аҳолига қулайлик яратиш борасида амалга оширилаётган ишлар халқаро экспертлар эътиборида эканлигини кўрсатади.
«Қатортол» бозори атрофи ноқонуний қурилмалардан тозаланмоқда: пиёдалар учун қулайлик яратилади
03.08.2026, 11:02
«Қатортол» бозори атрофи ноқонуний қурилмалардан т...
Чилонзор туманида аҳоли учун хавфсиз, қулай ва замонавий шаҳар муҳитини яратиш борасидаги тизимли ишлар қатъий давом этт...
Бугун эрта тонгдан Янгиҳаёт тумани ҳокими, Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари, туман прокурори, туман ИИО ФМБ бошлиғи, туман ҳокими ўринбосари, коммунал хизмат кўрсатиш ташкилотлари, бошқарув сервис компаниялари ҳамда барча тегишли идора ва ташкилотлар масъуллари иштирокида навбатдаги саф йиғини бўлиб ўтди
03.08.2026, 10:25
Бугун эрта тонгдан Янгиҳаёт тумани ҳокими, Тошкент...
Саф йиғинида тумандаги, хусусан, ёғоч уйлар ва уларга туташ ҳудудларда «Долзарб 40 кунлик» махсус тадбирлари доирасида а...

Tashkent is Among the World’s Fastest-Changing Cities
📈 According to a study published by Boston Consulting Group, Tashkent has been ranked among the world’s fastest-changing cities.
📈 The study evaluated cities based on indicators such as “rate of change”, economic opportunities, quality of life, social capital, and interaction with government bodies.
📈 According to BCG data, in terms of the “rate of change” indicator, Tashkent took a high position after Shenzhen and Riyadh.
➡️ The study explained Tashkent’s results by positive changes in the areas of economic opportunities and interaction with government services.
This result shows that the work being carried out in the capital to improve the urban environment, infrastructure, quality of services, and convenience for the population is attracting the attention of international experts.
Systematic work to create a safe, convenient, and modern urban environment for the population continues firmly in Chilan...
At the lineup, specific tasks were defined to further increase the effectiveness of the work being carried out in the di...