📈 Boston Consulting Group томонидан эълон қилинган тадқиқотда Тошкент дунёнинг энг тез ўзгараётган шаҳарлари қаторида қайд этилди.
📈 Тадқиқотда шаҳарлар «ўзгариш суръати», иқтисодий имкониятлар, яшаш қулайлиги, ижтимоий капитал ҳамда давлат органлари билан мулоқот каби йўналишлар бўйича баҳоланган.
📈 BCG маълумотларига кўра, «ўзгариш суръати» кўрсаткичи бўйича Тошкент Шенчжен ва Ар-Риёддан кейинги юқори ўринни эгаллаган.
➡️ Тадқиқотда Тошкент натижалари иқтисодий имкониятлар ҳамда давлат хизматлари билан ўзаро алоқалар йўналишидаги ижобий ўзгаришлар билан изоҳланган.
Ушбу натижа пойтахтда шаҳар муҳити, инфратузилма, хизматлар сифати ва аҳолига қулайлик яратиш борасида амалга оширилаётган ишлар халқаро экспертлар эътиборида эканлигини кўрсатади.
«Қатортол» бозори атрофи ноқонуний қурилмалардан тозаланмоқда: пиёдалар учун қулайлик яратилади
03.08.2026, 11:02
«Қатортол» бозори атрофи ноқонуний қурилмалардан т...
Чилонзор туманида аҳоли учун хавфсиз, қулай ва замонавий шаҳар муҳитини яратиш борасидаги тизимли ишлар қатъий давом этт...
Бугун эрта тонгдан Янгиҳаёт тумани ҳокими, Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари, туман прокурори, туман ИИО ФМБ бошлиғи, туман ҳокими ўринбосари, коммунал хизмат кўрсатиш ташкилотлари, бошқарув сервис компаниялари ҳамда барча тегишли идора ва ташкилотлар масъуллари иштирокида навбатдаги саф йиғини бўлиб ўтди
03.08.2026, 10:25
Бугун эрта тонгдан Янгиҳаёт тумани ҳокими, Тошкент...
Саф йиғинида тумандаги, хусусан, ёғоч уйлар ва уларга туташ ҳудудларда «Долзарб 40 кунлик» махсус тадбирлари доирасида а...

📈В исследовании, опубликованном Boston Consulting Group, Ташкент отмечен в числе самых быстро меняющихся городов мира.
📈В исследовании города оценивались по таким направлениям, как «скорость изменений», экономические возможности, качество жизни, социальный капитал и взаимодействие с государственными органами.
📈 Согласно данным BCG, по показателю «скорость изменений» Ташкент занял высокую позицию, уступив только Шэньчжэню и Эр-Рияду.
➡️В исследовании результаты Ташкента объясняются положительными изменениями в сфере экономических возможностей, а также во взаимодействии жителей с государственными услугами.
Данный результат показывает, что проводимая в столице работа по развитию городской среды, инфраструктуры, повышению качества услуг и созданию удобств для жителей находится в поле внимания международных экспертов.
Территория вокруг рынка «Катартал» очищается от незаконных построек: создаются удобства для пешеходов
03.08.2026, 11:02
Территория вокруг рынка «Катартал» очищается от не...
В Чиланзарском районе системно продолжаются работы по созданию безопасной, комфортной и современной городской среды для ...
Сегодня рано утром состоялось очередное совещание с участием хокима Янгихаётского района, заместителя хокима города Ташкента, районного прокурора, начальника районного УВД, заместителя хокима района, организаций коммунальных услуг, управляющих сервисных компаний, а также ответственных лиц всех соответствующих ведомств и организаций
03.08.2026, 10:25
Сегодня рано утром состоялось очередное совещание ...
На построении были определены конкретные задачи по дальнейшему повышению эффективности работ, проводимых в районе, в час...