200 миллион долларлик инвестиция лойиҳаси муҳокама қилинди
➡️ V Тошкент халқаро инвестиция форуми доирасида Бектемир тумани ҳокими Н. Абдураҳмонов Малайзиянинг «Spora Global Sdn Bhd» компанияси раҳбарияти билан учрашув ўтказди.
📄 Музокаралар давомида Бектемир тумани ҳудудидан оқиб ўтувчи Чирчиқ дарёсининг иккинчи 5 километрлик қисмида йирик инвестиция лойиҳасини амалга ошириш масалалари муҳокама қилинди. Лойиҳанинг дастлабки қиймати 200 миллион АҚШ долларини ташкил этиши режалаштирилган.
☑️ Учрашувда лойиҳа концепцияси, инвестицион имкониятлар, ҳудуд инфратузилмасини ривожлантириш, шунингдек, замонавий шаҳарсозлик ечимлари ва рекреацион ҳудудларни барпо этиш истиқболлари юзасидан фикр алмашилди.
🔘 Таъкидланганидек, мазкур лойиҳа Бектемир туманининг инвестицион жозибадорлигини ошириш, янги иш ўринларини яратиш, туризм ва хизмат кўрсатиш соҳаларини ривожлантириш ҳамда Чирчиқ дарёси бўйидаги ҳудудлардан самарали фойдаланишга хизмат қилади.
📄 Учрашув якунида томонлар лойиҳани амалга ошириш бўйича ҳамкорликни давом эттиришга келишиб олдилар. Келажакда мазкур лойиҳа юзасидан инвестицион шартнома имзоланиши кутилмоқда.
✊ Бектемир тумани ҳокимлиги Матбуот хизмати
🎉 Ўзбекистон овози кўчасида ёшлар учун байрамона дастур, жонли концерт, миллий ўйинлар, ижодий майдончалар ва кўтаринки...

Обсуждён инвестиционный проект на 200 миллионов долларов
➡️ В рамках Ташкентского международного инвестиционного форума хоким Бектемирского района Н. Абдурахманов провёл встречу с руководством малайзийской компании «Spora Global Sdn Bhd».
📄 В ходе переговоров обсуждались вопросы реализации крупного инвестиционного проекта на втором 5-километровом участке реки Чирчик, протекающей по территории Бектемирского района. Предполагаемая начальная стоимость проекта составляет 200 миллионов долларов США.
☑️ На встрече состоялся обмен мнениями по концепции проекта, инвестиционным возможностям, развитию инфраструктуры территории, а также перспективам внедрения современных градостроительных решений и создания рекреационных зон.
🔘 Было отмечено, что данный проект послужит повышению инвестиционной привлекательности Бектемирского района, созданию новых рабочих мест, развитию туризма и сферы услуг, а также эффективному использованию территорий вдоль реки Чирчик.
📄 По итогам встречи стороны договорились продолжить сотрудничество по реализации проекта. В ближайшее время ожидается подписание инвестиционного соглашения по данному проекту.