Ҳурматли пойтахт аҳолиси ва тадбиркорлар!
Маълум қиламизки, илгари муқобил савдо жойларини тайёрлаш зарурати туфайли тўхтатилган «Қўйлиқ» бозори ҳудудининг бир қисмини реорганизация қилиш ва ободонлаштириш ишлари қайта тикланди.
Ҳозирда бозор янада тартибли ҳолга келтирилган — тадбиркорлар учун жойлар яратилди ва ҳудуддаги ишлар фаол давом этмоқда. Барча ишлар босқичма-босқич амалга оширилмоқда, шу билан бирга, савдо фаолияти тўхтатилмаган.
Бозор ёпилмаяпти, балки унинг фаолияти оптималлаштирилмоқда — тартиб ўрнатиш, санитария шароитларини яхшилаш, инфратузилмани янгилаш ва умумий хавфсизлик даражасини оширишга алоҳида эътибор қаратилмоқда. Бундан ташқари, келгусида жорий этиладиган рақамлаштирилган тизим  солиқ тўловларининг шаффофлигини таъминлаш имкониятини яратади. Бу эса, ўз навбатида, яширин иқтисодиётнинг бозордаги таъсирини камайтиришга ёрдам беради.
Афсуски, ўзгаришлар бошланишидан олдин бозор ҳудудида кўплаб муаммолар тўпланиб қолган эди, бу ҳақда фуқароларнинг мурожаатлари ҳам гувоҳлик беради. Улар орасида — жиноятчилик хавфи, эскирган коммуникациялар сабабли юзага келган майда ёнғинлар, санитария меъёрларининг бузилиши, шунингдек, қулайлик ва одамлар саломатлигига хавф солувчи тартибсиз савдо ҳолатлари мавжуд эди.
Ушбу ҳолатлар эътиборсиз қолдирилиши мумкин эмас. Шу сабабли, тизимли қарор қабул қилиниб, бозор халқаро ва замонавий шаҳар  стандартларига мос ҳолга келтирилмоқда.
Ишонамизки, барча ишлар якунлангач, бу ҳудуд тадбиркорлар ҳамда ташриф буюрувчилар учун янада қулай, хавфсиз ва шинам маконга айланади.

Уважаемые жители столицы и предприниматели!
Сообщаем, что на части рынка «Куйлюк» возобновлены работы по реорганизации и благоустройству, ранее приостановленные в связи с необходимостью подготовки альтернативных торговых мест.
В настоящее время рынок стал более организованным — созданы условия для размещения предпринимателей, и работы на его территории активно продолжаются. Вся работа проводится поэтапно, при этом торговля не приостанавливается.
Рынок не закрывается, а его работа оптимизируется — с упором на наведение порядка, улучшение санитарных условий, обновление инфраструктуры и повышение общего уровня безопасности. Кроме того, внедрение, в дальнейшем, системы цифровизации, позволит обеспечить прозрачность налоговых отчислений, что, в свою очередь, будет способствовать снижению влияния теневой экономики на рынке.
К сожалению, до начала преобразований на территории рынка накапливались многочисленные проблемы, о которых свидетельствовали в том числе обращения граждан. Среди них — криминогенные факторы, мелкие возгорания, вызванные устаревшими коммуникациями, нарушения санитарных норм, а также хаотичная торговля, создававшая неудобства и угрозу для здоровья и комфорта людей.
Эти факты не могут оставаться без внимания. Поэтому принято системное решение — привести рынок в соответствие с современными городскими и международными стандартами.
Мы уверены: после завершения всех мероприятий это пространство станет более комфортным, безопасным и удобным для всех участников — и для предпринимателей, и для посетителей.