Умумий жойларни ифлослантириш, уларга зарар етказиш, ўзбошимчалик билан қурилиш ёки ўзгартириш ишларини амалга ошириш, санитария ва техник фойдаланиш талабларини бузиш қонунчиликка мувофиқ жавобгарликка сабаб бўлади.
📌 Мазкур қоидаларга амал қилмаслик Ўзбекистон Республикаси Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексининг 159-моддасига асосан маъмурий жавобгарликка олиб келиши мумкин.
Қоидабузарлик ҳолатлари аниқланганда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги соҳасида назорат қилиш инспекциясига мурожаат қилишингиз мумкин.
❗️Қонун талабларига риоя қилинг. Белгиланган тартибни бузган шахсларга нисбатан қонуний чоралар кўрилади.

Polluting common areas, causing damage to them, carrying out unauthorized construction or modification works, and violating sanitary and technical operation requirements will lead to liability in accordance with the legislation.
📌 Failure to comply with these rules may result in administrative liability under Article 159 of the Code of Administrative Responsibility of the Republic of Uzbekistan.
In case of detected violations, you can contact the Inspectorate for Control in the Field of Construction and Housing and Communal Services under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan.
❗️Comply with the requirements of the law. Legal measures will be taken against persons who violate the established order.