Учрашувда Тошкент шаҳар ҳокимининг ахборот технологияларини жорий этиш бўйича ўринбосари Алишер Дусмуҳамедов, Тошкент шаҳар ҳокимининг Хитой масалалари бўйича маслаҳатчиси Элдор Холматов, ҳамда «Shanghai LinkWise Data Tech» компанияси раиси Ван Сюхуэй, «LinkWise» МЧЖ ҚК директори ўринбосари Жавоҳир Маҳмудов иштирок этди.
Мулоқот давомида Тошкент шаҳрида: ➡️ рақамли трансформация жараёнларини жадаллаштириш; ➡️ сунъий интеллект ечимларидан самарали фойдаланиш; ➡️ маълумотларни ягона рақамли муҳитда жамлаш, уларни таҳлил қилиш, қайта ишлаш, сақлаш; ➡️ дата-марказлар ва «булут»ли инфратузилмани ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди.
🏙 Шунингдек, учрашувда «Қулай шаҳар муҳити» ва «Ақлли шаҳар» концепциялари доирасида транспорт ҳаракатини интеллектуал бошқариш, тирбандликларни таҳлил қилиш ва прогнозлаш, жамоат хавфсизлигини таъминлаш, экологик мониторинг ҳамда коммунал хизматлар самарадорлигини оширишга қаратилган рақамли ечимларни жорий этиш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
📈 Учрашув якунида томонлар ҳамкорликни кенгайтириш, истиқболли қўшма лойиҳаларни ишлаб чиқиш ва Тошкент шаҳрининг рақамли ривожланиш йўналишларини қўллаб-қувватлаш бўйича мулоқотларни давом эттиришга келишиб олдилар.

The meeting was attended by Alisher Dusmuhamedov, Deputy Hokim of Tashkent City for the Implementation of Information Technologies, Eldor Kholmatov, Advisor to the Hokim of Tashkent City on Chinese Affairs, Wang Xuehui, Chairman of “Shanghai LinkWise Data Tech” company, and Javohir Mahmudov, Deputy Director of “LinkWise” LLC.
During the dialogue, the following issues were discussed in Tashkent: ➡️ accelerating digital transformation processes; ➡️ effective use of artificial intelligence solutions; ➡️ consolidating data in a single digital environment, their analysis, processing and storage; ➡️ development of data centers and cloud infrastructure.
🏙 In addition, special attention was paid to the introduction of digital solutions within the framework of the “Convenient Urban Environment” and “Smart City” concepts, including intelligent management of transport flows, analysis and forecasting of traffic congestion, ensuring public safety, environmental monitoring, and improving the efficiency of utility services.
📈 At the end of the meeting, the parties agreed to expand cooperation, develop promising joint projects, and continue dialogue on supporting the digital development directions of Tashkent city.
📈 During the dialogue, issues of modernizing communal infrastructure in Tashkent, increasing the capacity of wastewater...