📍 Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputatlari Davronbek Ravshanbekov, Zulfiya Mo‘minova, Toshpo‘lat Matibayev hamda Said Gaziyeva Sakinaxon Sherzodovna  2026-yilning birinchi choragi davomida amalga oshirgan faoliyati yuzasidan saylovchilar bilan uchrashib, hisobot berdi.
🏛 Uchrashuvlar poytaxtning turli hududlarida tashkil etilib, ularda yigirmadan ortiq mahallalar aholisi, mahalla raislari, faollar, yoshlar, nuroniylar, fuqarolar, tegishli tashkilotlar mas’ullari hamda jamoatchilik vakillari ishtirok etdi.
📝 Axborotlarda deputatlar tomonidan hisobot davrida sayyor qabullar tashkil etilgani, tegishli tashkilotlarga deputatlik so'rovlari yuborilgani, fuqarolar murojaatlari o‘rganilib, ularning yechimi yuzasidan amaliy choralar ko‘rilgani to'g'risida ma'lumot berildi. Shuningdek, deputatlar Toshkent shahar Kengashi sessiyalarida hamda doimiy komissiyalar yig‘ilishlarida faol ishtirok etib, hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, aholi murojaatlarini tizimli ko‘rib chiqish, kommunal va infratuzilma muammolarini hal etish yuzasidan qator takliflar ilgari surgani haqida axborot berdilar.
🔎 Uchrashuvlar yakunida fuqarolar tomonidan bildirilgan va joylarda aniqlangan masalalar, jumladan, yo‘l va piyodalar infratuzilmasi, elektr va gaz ta’minoti, tungi yoritish, obodonlashtirish, bolalar maydonchalari, ko‘p qavatli uylarni ta’mirlash, issiqlik va drenaj tizimlari bilan bog‘liq muammolar muhokama qilindi va tegishli takliflar Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashiga kiritilishi bildirildi.
😁 Toshkent shahrida qattiq maishiy chiqindilarni belgilanmagan joylarga tashlash holatlari bo‘yicha Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 161-moddasi asosida choralar ko‘rilmoqda.

❗️Депутаты Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов отчитались перед избирателями по итогам первого квартала 2026 года
📍 Депутаты Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов Давронбек Равшанбеков, Зульфия Муминова, Тошпулат Матибаев и Саид Газиева Сакинахон Шерзодовна провели встречи с избирателями и представили отчёт о своей деятельности за первый квартал 2026 года.
🏛 Встречи были организованы в различных районах столицы. В них приняли участие жители более двадцати махаллей, председатели махаллей, активисты, молодёжь, нуроний, граждане, представители ответственных организаций, а также представители общественности.
📝 В ходе отчётов была представлена информация о проведённых в отчётный период выездных приёмах, направленных в соответствующие организации депутатских запросах, изучении обращений граждан и принятых практических мерах по их решению. Также депутаты сообщили, что активно участвовали в сессиях Ташкентского городского Кенгаша и заседаниях постоянных комиссий, где выдвигали ряд предложений по социально-экономическому развитию территорий, системному рассмотрению обращений населения, а также решению коммунальных и инфраструктурных проблем.
🔎 По итогам встреч были обсуждены вопросы, поднятые гражданами и выявленные на местах, в том числе проблемы, связанные с дорожной и пешеходной инфраструктурой, электро- и газоснабжением, ночным освещением, благоустройством, детскими площадками, ремонтом многоквартирных домов, системами отопления и дренажа. Отмечено, что соответствующие предложения будут внесены в Ташкентский городской Кенгаш народных депутатов.
😁 В Ташкенте принимаются меры по статье 161 Кодекса об административной ответственности в отношении случаев выбрасывания твёрдых бытовых отходов в неустановленных местах.
21.04.2026, 10:52
😁 В Ташкенте принимаются меры по статье 161 Кодек...
🚶 Продолжается работа по улучшению пешеходной доступности и приоритизации пространств, свободных от автотранспорта.