“Xalq nazorati” 5 yoshga to'ldi — ishonch va natija!
🧑💻So‘nggi besh yil davomida bu platforma oddiy murojaat qabul qilish kanali bo‘lib qolmadi — u xalq dardi tinglanadigan, muammo manzilli yetkaziladigan va natija nazorat qilinadigan samarali tizimga aylandi.
📈O'tgan 5 yilda portalga 317 726 ta murojaat kelib tushib, shundan 286 690 tasi ijobiy hal etildi — bu 90,2% umumiy natija degani.
🔺Eng muhim ko‘rsatkich — ishonch:
Murojaatlar soni 2021-yildagi 3 916 tadan 2025-yilda 160 979 taga yetdi. Bu — tizim o‘zini to‘liq oqlaganini, odamlar unga ishonayotganini va u amalda ishlayotganini anglatadi.
🧠Aynan shu samaradorlik tufayli “Xalq nazorati” tajribasi bugun O‘zbekistonning boshqa hududlarida ham bosqichma-bosqich joriy etilmoqda.
🏆Shu munosabat bilan “Xalq nazorati” tizimida fidokorona mehnat qilayotgan barcha jamoani, hamkor tashkilotlarni va faol fuqarolarni samimiy tabriklaymiz — sizlarning mas’uliyatingiz xalq ishonchini natijaga aylantirmoqda.
Toshkent shahrida 2026-yilda amalga oshiriladigan qurilish loyihalari bo‘yicha talab etiladigan ishchi kuchi hamda bandl...
Shovqin-suron hech kimga yoqmaydi. Biroq, tovushli shovqindan tashqari, vizual — axborot va yorug‘lik shovqini ham mavju...
Tulyaganov Kudratilla Asatullayevich Olmazor tumani hokimi etib tayinlandi. K.A.Tulyaganov Toshkent moliya institut...
Qisqa vaqt ichida ko‘p va uzoq davom etgan yog‘ingarchilik tufayli, shaharning ayrim hududlarida vaqtinchalik suv to‘pla...

«Xalq nazorati» отметил 5-летие — доверие и результат!
🧑‍💻За последние пять лет эта платформа перестала быть просто каналом приема обращений — она превратилась в эффективную систему, где слышат боль народа, адресно доставляют проблему и контролируют результат.
📈За 5 лет на портал поступило 317 726 обращений, из них 286 690 решены положительно — это общий показатель 90,2%.
🔺Самый важный показатель — доверие:
Количество обращений выросло с 3 916 в 2021 году до 160 979 в 2025 году. Это означает, что система полностью себя оправдала, люди ей доверяют, и она реально работает.
🧠Именно благодаря этой эффективности опыт «Xalq nazorati» сегодня поэтапно внедряется и в других регионах Узбекистана.
🏆В связи с этим искренне поздравляем всю команду, которая самоотверженно трудится в системе «Xalq nazorati», организации-партнеры и активных граждан — ваша ответственность превращает доверие народа в результат.
16.02.2026, 11:06
Гармония в деталях — лицо современного города
14.02.2026, 11:10
Шум и гул не нравятся никому. Но кроме звуковой перегрузки существует ещё и визуальная — информационный и световой шум. ...
13.02.2026, 10:43
Туляганов Кудратилла Асатуллаевич назначен на должность хокима Алмазарского района.К.А. Туляганов окончил Ташкентский фи...
Город готов к осадкам
12.02.2026, 11:44
В связи с обильными и продолжительными осадками, выпавшими в короткий промежуток времени, в отдельных районах города фик...