“Xalq nazorati” 5 yoshga to'ldi — ishonch va natija!
🧑💻So‘nggi besh yil davomida bu platforma oddiy murojaat qabul qilish kanali bo‘lib qolmadi — u xalq dardi tinglanadigan, muammo manzilli yetkaziladigan va natija nazorat qilinadigan samarali tizimga aylandi.
📈O'tgan 5 yilda portalga 317 726 ta murojaat kelib tushib, shundan 286 690 tasi ijobiy hal etildi — bu 90,2% umumiy natija degani.
🔺Eng muhim ko‘rsatkich — ishonch:
Murojaatlar soni 2021-yildagi 3 916 tadan 2025-yilda 160 979 taga yetdi. Bu — tizim o‘zini to‘liq oqlaganini, odamlar unga ishonayotganini va u amalda ishlayotganini anglatadi.
🧠Aynan shu samaradorlik tufayli “Xalq nazorati” tajribasi bugun O‘zbekistonning boshqa hududlarida ham bosqichma-bosqich joriy etilmoqda.
🏆Shu munosabat bilan “Xalq nazorati” tizimida fidokorona mehnat qilayotgan barcha jamoani, hamkor tashkilotlarni va faol fuqarolarni samimiy tabriklaymiz — sizlarning mas’uliyatingiz xalq ishonchini natijaga aylantirmoqda.