🔘 Бугун Учтепа тумани «Заргарлик» маҳалласида 1966 йилдан буён фаолият юритиб келаётган 334-сонли давлат мактабгача таълим муассасаси кенг кўламли реконструкция ишларидан сўнг фойдаланишга топширилди.
Тантанали очилиш маросимида Учтепа туман ҳокими Б. Мамаджанов ҳамда Тошкент шаҳар ҳокимининг ёшлар сиёсати, ижтимоий ривожлантириш ва маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари Д. Раҳимова иштирок этиб, янгиланган муассаса шароитлари билан танишдилар.
🔵 Маросимда сўзга чиққан Учтепа туман ҳокими Б. Мамаджанов: «Бугунги кунда мактабгача таълим тизимига берилаётган эътибор натижасида болаларимиз учун замонавий ва хавфсиз муҳит яратилмоқда. Бу каби янгиланишлар ёш авлод келажаги учун муҳим аҳамиятга эга», — дея таъкидлади.
Д. Раҳимова эса ўз нутқида: «Болалар учун яратилган бу каби шароитлар уларнинг ҳар томонлама ривожланишига хизмат қилади. Маҳаллалардаги таълим муассасаларини модернизация қилиш ишлари изчил давом этади», — деб қайд этди.
Ҳозирда муассаса 390 нафар болажонни қамраб олиб, улар учун замонавий, қулай ва хавфсиз таълим-тарбия шароитлари яратилди.
Эслатиб ўтамиз, реконструкция ишлари 2025 йилда бошланган бўлиб, бугунги кунда тўлиқ якунланиб, муассаса янгиланган қиёфада фаолиятини давом эттирмоқда.

🔘 Today, in the “Zargarlik” mahalla of Uchtepa district, State Preschool Educational Institution No. 334, which has been operating since 1966, was put into operation after large-scale reconstruction works
The solemn opening ceremony was attended by the Hokim of Uchtepa district B. Mamadjanov and the Deputy Hokim of Tashkent city for Youth Policy, Social Development and Spiritual-Enlightenment Affairs D. Rahimova. They familiarized themselves with the conditions of the renovated facility.
🔵 Speaking at the ceremony, the Hokim of Uchtepa district B. Mamadjanov emphasized: “As a result of the attention currently being given to the preschool education system, a modern and safe environment is being created for our children. Such renovations are of great importance for the future of the young generation.”
In her speech, D. Rahimova noted: “The conditions created for children will serve their comprehensive development. The modernization of educational institutions in mahallas will continue consistently.”
Currently, the institution accommodates 390 children, for whom modern, comfortable and safe conditions for education and upbringing have been created.
It should be noted that the reconstruction works began in 2025 and have now been fully completed. The institution continues its activities in a renewed form.