🔘 Бугун Учтепа тумани «Заргарлик» маҳалласида 1966 йилдан буён фаолият юритиб келаётган 334-сонли давлат мактабгача таълим муассасаси кенг кўламли реконструкция ишларидан сўнг фойдаланишга топширилди.
Тантанали очилиш маросимида Учтепа туман ҳокими Б. Мамаджанов ҳамда Тошкент шаҳар ҳокимининг ёшлар сиёсати, ижтимоий ривожлантириш ва маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари Д. Раҳимова иштирок этиб, янгиланган муассаса шароитлари билан танишдилар.
🔵 Маросимда сўзга чиққан Учтепа туман ҳокими Б. Мамаджанов: «Бугунги кунда мактабгача таълим тизимига берилаётган эътибор натижасида болаларимиз учун замонавий ва хавфсиз муҳит яратилмоқда. Бу каби янгиланишлар ёш авлод келажаги учун муҳим аҳамиятга эга», — дея таъкидлади.
Д. Раҳимова эса ўз нутқида: «Болалар учун яратилган бу каби шароитлар уларнинг ҳар томонлама ривожланишига хизмат қилади. Маҳаллалардаги таълим муассасаларини модернизация қилиш ишлари изчил давом этади», — деб қайд этди.
Ҳозирда муассаса 390 нафар болажонни қамраб олиб, улар учун замонавий, қулай ва хавфсиз таълим-тарбия шароитлари яратилди.
Эслатиб ўтамиз, реконструкция ишлари 2025 йилда бошланган бўлиб, бугунги кунда тўлиқ якунланиб, муассаса янгиланган қиёфада фаолиятини давом эттирмоқда.

🔘 Сегодня в махалле «Заргарлик» Учтепинского района после масштабной реконструкции введено в эксплуатацию государственное дошкольное образовательное учреждение № 334, действующее с 1966 года.
В торжественной церемонии открытия приняли участие хоким Учтепинского района Б. Мамаджанов и заместитель хокима города Ташкента по вопросам молодёжной политики, социального развития и духовно-просветительской работы Д. Рахимова. Они ознакомились с условиями обновлённого учреждения.
🔵 Выступая на церемонии, хоким Учтепинского района Б. Мамаджанов подчеркнул: «Благодаря вниманию, которое сегодня уделяется системе дошкольного образования, для наших детей создаётся современная и безопасная среда. Такие обновления имеют важное значение для будущего молодого поколения».
В свою очередь, Д. Рахимова отметила в своём выступлении: «Созданные для детей условия будут способствовать их всестороннему развитию. Работа по модернизации образовательных учреждений в махаллях будет последовательно продолжаться».
В настоящее время учреждение охватывает 390 детей, для которых созданы современные, комфортные и безопасные условия обучения и воспитания.
Напомним, реконструкция началась в 2025 году и на сегодняшний день полностью завершена. Учреждение продолжит свою деятельность в обновлённом виде.