Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг навбатдаги сессияси бўлиб ўтди
Бугун Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг навбатдаги — йигирманчи сессияси ўтказилди. Сессияда пойтахт ҳаёти ва бошқарувида долзарб бўлган масалалар юзасидан масъуллар ахборот ва ҳисоботлари тингланиб, муҳокама қилинди.
Сессия давомида: — Тошкент шаҳар прокуратурасининг 2025-йил якунлари бўйича ахбороти; — Ички ишлар бош бошқармасининг жамоат хавфсизлиги, ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бўйича ҳисоботи; — Солиқ бошқармасининг маҳаллий бюджет даромадлари ва солик қарздорлиги бўйича маълумотлари; — Адлия бошқармасининг ҳуқуқни қўллаш амалиёти ҳамда ҳуқуқий тарғибот ҳолати бўйича ахбороти; — Соғлиқни сақлаш бош бошқармасининг 2025-йилдаги ишлари ва болалар саратонига қарши миллий стратегия ижроси бўйича ҳисоботлари тингланди.
Шунингдек, Янгиҳаёт туманида «Келажак маркази»ни ташкил этиш масаласи муҳокама қилинди.
Сессия якунида кун тартибидаги масалалар бўйича тегишли қарорлар қабул қилинди, масъул ходимларга аниқ вазифалар белгиланди.
Куни кеча Тошкент шаҳар ҳокимлигида пойтахт ҳокими Шавкат Умурзаков Ўзбекистонга расмий ташриф билан келган нуфузли делегацияга бошчилик қилаётган Буюк Британия Бош вазирининг Марказий Осиё ва Озарбайжон бўйича махсус савдо вакили Лорд Жон Олдердейс билан учрашув ўтказди
17.02.2026, 17:45
Куни кеча Тошкент шаҳар ҳокимлигида пойтахт ҳокими...
Музокаралар давомида томонлар савдо-иқтисодий, инвестициявий ва инфратузилмавий ҳамкорлик масалаларини батафсил муҳокама...
«Халқ назорати» 5 ёшга тўлди — ишонч ва натижа!
16.02.2026, 11:21
🧑‍💻Сўнгги беш йил давомида бу платформа оддий мурожаат қабул қилиш канали бўлиб қолмади — у халқ дарди тингланадиган, ...
16.02.2026, 11:06
Ҳар жиҳатда уйғунлик — замонавий шаҳар қиёфаси
14.02.2026, 11:10
Шовқин-сурон ҳеч кимга ёқмайди. Бироқ, товушли шовқиндан ташқари, визуал — ахборот ва ёруғлик шовқини ҳам мавжуд. У сези...

The next session of the Council of People’s Deputies of Tashkent City was held
Today, the next — twentieth session of the Council of People’s Deputies of Tashkent City was held. During the session, information and reports from responsible officials on pressing issues in the capital’s life and governance were heard and discussed.
During the session: — Information from the Tashkent City Prosecutor’s Office on the results of 2025; — Report of the Main Department of Internal Affairs on public safety and prevention of offenses; — Data from the Tax Department on local budget revenues and tax arrears; — Information from the Justice Department on the practice of law enforcement and the state of legal education and outreach; — Reports of the Main Health Department on its work in 2025 and the implementation of the national strategy against childhood cancer were heard.
In addition, the issue of establishing the “Kelajak Markazi” (Future Center) in Yangihayot district was discussed.
At the end of the session, relevant decisions were adopted on the agenda items, and specific tasks were assigned to responsible employees.
🧑💻Over the past five years, this platform has not remained just a simple channel for receiving appeals — it has becom...
Noise and bustle are unpleasant for everyone. However, besides auditory noise, there is also visual noise — informationa...