Бектемир туманида фуқаролар қабули ўтказилди
➡️ Бектемир тумани ҳокимлигида туман ҳокими Н.Абдурахманов бошчилигида фуқаролар учун навбатдаги қабул бўлиб ўтди. Жараёнда ҳоким ўринбосарлари, тегишли ташкилот ва идоралар раҳбарлари ҳамда мутасадди муассасалар вакиллари иштирок этиб, мурожаатларни жойида кўриб чиқишди.
➡️ Фуқаролар асосан иш билан та’минлаш, моддий ёрдам, уй-жой ва коммунал хизматлар, ободонлаштириш, ижтимоий ҳимоя ҳамда тадбиркорликни ривожлантиришга оид масалалар бўйича мурожаат қилдилар. Ҳар бир масала бўйича аниқ топшириқлар берилиб, айрим мурожаатлар шу ернинг ўзида ҳал этилди, қолганлари назоратга олинди.
➡️ Бундай очиқ мулоқотлар аҳолининг муаммоларини эшитиш, уларни тезкор ҳал этиш ҳамда давлат органларига бўлган ишончни мустаҳкамлашда муҳим аҳамият касб этмоқда.

В Бектемирском районе проведён приём граждан
➡️ В администрации Бектемирского района состоялся очередной приём граждан под руководством главы района Н. Абдурахманова. В мероприятии приняли участие заместители главы района, руководители профильных организаций и ведомств, представители уполномоченных органов, которые рассмотрели обращения на месте.
➡️ Граждане в основном обращались по вопросам трудоустройства, материальной помощи, жилищно-коммунального хозяйства, благоустройства, социальной защиты и развития предпринимательства. По каждому вопросу были даны конкретные поручения, часть обращений была решена на месте, остальные взяты под контроль.
➡️ Такие открытые диалоги имеют большое значение для того, чтобы услышать проблемы населения, оперативно их решить и укрепить доверие к государственным органам.