“Коррупсияга қарши курашиш ойлиги” доирасида Ўзбекистон Республикаси Санитария-епидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги қўмитаси Тошкент шаҳар бошқармасида семинар ташкил этилди.
Семинарда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Сенатининг сенатори З.Бекатова, Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутати Т.Матибаев, Тошкент шаҳар ҳокимлиги Коррупсияга қарши ички назорат бўлими бошлиғи Ш.Турдикулов, бошқарманинг раҳбар ва бошқарув ходимлари иштирок этишди.
Семинар давомида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Сенатининг сенатори З.Бекатованинг “Коррупсияни олдини олиш ва унга қарши курашишнинг ҳуқуқий асослари”, Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутати Т.Матибаевнинг “Соғлиқни сақлаш тизимини “Коррупсиясиз соҳага” айлантириш – устувор вазифамиз”, Тошкент шаҳар ҳокимлиги Коррупсияга қарши ички назорат бўлими бошлиғи Ш.Турдикуловнинг “Ҳалоллик – давлат хизматининг асоси” мавзуларидаги ма’рузаси тингланди.
Семинар якунида иштирокчиларнинг давлат хизматчилари фаолиятида коррупсия ва манфаатлар тўқнашуви каби салбий ҳолатларни олдини олиш юзасидан саволларига жавоб берилди.

В рамках «Месяца борьбы с коррупцией» в Ташкентском городском управлении Комитета санитарно-эпидемиологического благополучия и здравоохранения Республики Узбекистан был организован семинар.
В семинаре приняли участие сенатор Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан З.Бекатова, депутат Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов Т.Матибаев, начальник Управления внутреннего антикоррупционного контроля Ташкентского городского хокимията Ш. Турдикулов, а также руководители и сотрудники управления департамента.
В ходе семинара были заслушаны доклады на темы: сенатора Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан З. Бекатовой «Правовые основы предупреждения и борьбы с коррупцией», депутата Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов Т. Матибаева «Преобразование системы здравоохранения в «сектор, свободный от коррупции» – наша приоритетная задача», а также Ш. Турдикулов, начальник Управления внутреннего антикоррупционного контроля хокимията города Ташкента, «Честность – основа государственной службы».
В завершение семинара были даны ответы на вопросы участников, касающиеся профилактики негативных ситуаций, таких как коррупция и конфликт интересов в деятельности государственных служащих.