Yashnobod tumanidagi ko‘chaning bir qismi nomini o‘zgartirish bo‘yicha ovoz berish
Yashnobod tumanidagi Abdulla Qodiriy ko‘chasining bir qismini qayta nomlash orqali unga Mustafo Kamol Otaturk nomini berish uchun ovoz berishda ishtirok eting!
Geografik obyektlarni nomlash va qayta nomlash masalalari bo‘yicha Toshkent shahar komissiyasiga Yashnobod tumani hokimligining qurilishi rejalashtirilayotgan “O‘zbek-turk do‘stlik xiyoboni”ga tutash bo‘lgan ko‘chaga Mustafo Kamol Otaturk nomini berish bo‘yicha taklifi kelib tushgan.
Toshkent shahar hokimligi, “Geografik obyektlarning nomlari to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining 4-1-moddasiga muvofiq, mahalliy aholining fikrini o‘rganish maqsadida poytaxt aholisini Yashnobod tumanidagi Abdulla Qodiriy ko‘chasining bir qismini Mustafo Kamol Otaturk deb qayta nomlash yuzasidan o‘z fikrini https://geonom.tashkent.uz saytida ovoz berish yo‘li bilan bildirishga taklif etadi.

Голосование по переименованию части улицы в Яшнабадском районе
переименованию части улицы Абдуллы Кадыри в Яшнабадском районе и присвоению ей имени Мустафы Кемаля Ататюрка!
В комиссию по вопросам присвоения наименований и переименования географических объектов города Ташкента поступило предложение от хокимията Яшнабадского района по присвоению улице, прилегающей к планируемому “Скверу узбекско-турецкой дружбы” имени Мустафы Кемаля Ататюрка.
В соответствии со ст. 4-1 Закона Республики Узбекистан «О наименованиях географических объектов», в целях изучения мнения местного населения, хокимият города Ташкента приглашает жителей столицы выразить свое мнение относительно переименования части улицы Абдуллы Кадыри в Яшнабадском районе и присвоения ей имени Мустафы Кемаля Ататюрка путём голосования на сайте https://geonom.tashkent.uz.
Письменно, направив письмо по адресу: 100060, г. Ташкент, Чиланзарский район, проспект Ислама Каримова, 51;