«Даварага кел, дугонажон!» маърифий тадбири ўтказилди
🔘 Учтепа туманида Оила ва хотин-қизлар бўлими ташаббуси билан «Даварага кел, дугонажон!» маънавий-маърифий тадбир ташкил этилди.
⛈ «Долзарб 90 кун» дастури доирасида ташкил этилган тадбирда 229-сонли умумтаълим мактабининг 7–10-синф ўқувчи-қизлари иштирок этди.
🤔 Унда қизларнинг ёзги таътил даврини мазмунли ташкил этиш, қизларнинг таълим олиши, ўз истеъдоди ва ташаббусларини намоён этиши, замонавий касбларни эгаллаши, соғлом турмуш тарзига амал қилиши ҳамда жамиятда муносиб ўрин эгаллаши давлат сиёсатининг муҳим йўналишларига алоҳида эътибор қаратилди.
🤔 Тадбирда туман ҳокими ўринбосари — Оила ва хотин-қизлар бўлими бошлиғи М. Арипова, 24-ОП шифокор ҳамширалари, маҳалла хотин-қизлар фаоли мактаб устозлари иштирок этиб, ўқувчи-қизлар билан самимий мулоқот қилди ҳамда уларга келажакдаги ўқиш ва ҳаёт йўлида муваффақиятлар тилади.

Проведено просветительское мероприятие «Приходи в круг, подружка!»
🔘 По инициативе отдела по делам семьи и женщин Учтепинского района было организовано духовно-просветительское мероприятие «Приходи в круг, подружка!».
⛈ В рамках программы «Актуальные 90 дней» в мероприятии приняли участие ученицы 7–10 классов общеобразовательной школы № 229.
🤔 Особое внимание было уделено важным направлениям государственной политики: содержательной организации летних каникул девочек, их образованию, проявлению талантов и инициатив, освоению современных профессий, соблюдению здорового образа жизни и занятию достойного места в обществе.
🤔 На мероприятии приняли участие заместитель хокима района — начальник отдела по делам семьи и женщин М. Арипова, медицинские сестры 24-й поликлиники, активистки махалли по делам женщин и учителя школы. Они провели искреннюю беседу с ученицами и пожелали им успехов в учёбе и будущей жизни.