«Даварага кел, дугонажон!» маърифий тадбири ўтказилди
🔘 Учтепа туманида Оила ва хотин-қизлар бўлими ташаббуси билан «Даварага кел, дугонажон!» маънавий-маърифий тадбир ташкил этилди.
⛈ «Долзарб 90 кун» дастури доирасида ташкил этилган тадбирда 229-сонли умумтаълим мактабининг 7–10-синф ўқувчи-қизлари иштирок этди.
🤔 Унда қизларнинг ёзги таътил даврини мазмунли ташкил этиш, қизларнинг таълим олиши, ўз истеъдоди ва ташаббусларини намоён этиши, замонавий касбларни эгаллаши, соғлом турмуш тарзига амал қилиши ҳамда жамиятда муносиб ўрин эгаллаши давлат сиёсатининг муҳим йўналишларига алоҳида эътибор қаратилди.
🤔 Тадбирда туман ҳокими ўринбосари — Оила ва хотин-қизлар бўлими бошлиғи М. Арипова, 24-ОП шифокор ҳамширалари, маҳалла хотин-қизлар фаоли мактаб устозлари иштирок этиб, ўқувчи-қизлар билан самимий мулоқот қилди ҳамда уларга келажакдаги ўқиш ва ҳаёт йўлида муваффақиятлар тилади.

Educational Event “Come to the Circle, Dear Friend!” Held
🔘 At the initiative of the Family and Women’s Department of Uchtepa District, a spiritual and educational event titled “Come to the Circle, Dear Friend!” was organized.
⛈ As part of the “Urgent 90 Days” program, students from grades 7–10 of Secondary School No. 229 participated in the event.
🤔 Special attention was paid to key areas of state policy: meaningful organization of girls’ summer holidays, their education, manifestation of talents and initiatives, mastering modern professions, adherence to a healthy lifestyle, and taking a worthy place in society.
🤔 The event was attended by the Deputy District Governor — Head of the Family and Women’s Department M. Aripova, nurses from the 24th polyclinic, women activists of the mahalla, and school teachers. They held a sincere conversation with the students and wished them success in their studies and future life.