«Ташаббусли бюджет»нинг навбатдаги мавсуми бошланмоқда
✅ Жорий йилнинг 15-июлидан «Ташаббусли бюджет» жараёнининг 2026-йилги иккинчи мавсуми бошланади. Ушбу мавсум «Ташаббусли бюджет» жараёни жорий этилганидан буён ўтказилаётган ўн биринчи мавсум ҳисобланади.
Бунда:
🟣 15-июлдан 3-августгача лойиҳаларни киритиш; 🟣 4–18-август кунлари лойиҳаларни саралаш; 🟣 19–21-август кунлари тарғибот босқичи; 🟣 22–31-август кунлари овоз бериш босқичи; 🟣 1–10-сентябр кунлари қўшимча ғолибларни эълон қилиш босқичи ўтказилади.
☑️ Маълумот учун, анъанавий овоз бериш босқичи якунларига кўра ғолиб лойиҳалар 1-сентябр — Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 35 йиллиги байрами куни эълон қилинади.

Начинается очередной сезон «Инициативного бюджета»
✅ С 15 июля текущего года начинается второй сезон 2026 года процесса «Инициативный бюджет». Этот сезон является одиннадцатым с момента внедрения процесса «Инициативный бюджет».
В рамках сезона пройдут следующие этапы:
🟣 15 июля — 3 августа — приём проектов; 🟣 4–18 августа — отбор проектов; 🟣 19–21 августа — этап пропаганды; 🟣 22–31 августа — этап голосования; 🟣 1–10 сентября — этап объявления дополнительных победителей.
☑️ Для справки: по итогам традиционного этапа голосования победившие проекты будут объявлены 1 сентября — в День 35-летия Независимости Республики Узбекистан.