Яккасарой тумани, «BETER BEST» МЧЖ қурилиш объектида юзага келган ҳолат юзасидан қуйидагиларни маълум қиламиз.
Мазкур ҳудуддаги канализация тармоғида содир бўлган техник носозлик оқибатида қувурга шикаст етган. Натижада ер қопламасининг қисман чўкиши ва ўпирилиши кузатилган.
Ҳодиса оқибатида жабрланганлар йўқ.
Айни вақтда вазият тўлиқ назоратга олинган. Воқеа жойида Шаҳар масъул мутасаддилари, тегишли коммунал хизматлар ҳамда мутасадди ташкилотлар вакиллари томонидан тезкор ўрганиш ва тиклаш ишлари олиб борилмоқда.
Мутахассислар томонидан ҳодисанинг келиб чиқиш сабаблари аниқланиб, носозликни бартараф этиш, ҳудудни хавфсиз ҳолатга келтириш ҳамда бундай ҳолатларнинг такрорланишининг олдини олиш юзасидан зарур чоралар кўрилмоқда.

В связи с ситуацией, возникшей на строительном объекте ООО «BETER BEST» в Яккасарайском районе, сообщаем следующее.
В результате технической неисправности на канализационной сети в данном районе произошла поломка трубы. Вследствие этого наблюдалось частичное проседание и обрушение грунта.
Пострадавших в результате инцидента нет.
В настоящее время ситуация полностью взята под контроль. На месте происшествия ответственными лицами города, соответствующими коммунальными службами и представителями профильных организаций проводятся оперативные работы по изучению и восстановлению.
Специалистами выявляются причины возникновения инцидента, принимаются необходимые меры по устранению неисправности, приведению территории в безопасное состояние и предотвращению повторения подобных ситуаций.
Дополнительная информация по данному случаю будет доведена до сведения общественности после завершения работ по изучению.