Тошкентда Наманган вилояти халқ депутатлари Кенгаши аъзоларининг ташрифи бўлиб ўтмоқда
Ташриф дастури ҳудудлараро ҳамкорликни мустаҳкамлаш ҳамда қонунчилик ва вакиллик фаолияти соҳасида тажриба алмашишга қаратилган.
Дастлаб меҳмонлар Тошкент шаҳар ҳокимлигида қабул қилиниб, шаҳар раҳбарияти вакиллари билан учрашувда бўлдилар.
Сўнгра депутатлар Тошкент шаҳар халқ депутатлари Кенгаши котибияти фаолияти билан танишиб, тошкентлик ҳамкасблари билан давра суҳбатида иштирок этишди. Суҳбат давомида маҳаллий ўзини ўзи бошқариш ва аҳоли билан мулоқотнинг долзарб масалалари муҳокама этилди.
Шунингдек делегацияга ҳокимлик қошидаги Рақамли ривожланиш департаменти томонидан амалга оширилаётган пойтахтни рақамлаштириш дастури тақдим қилинди.
Бундан ташқари меҳмонлар Ўзбек Миллий академик драма театрига ташриф буюриб, "Эр-хотин уруши" спектаклининг премьерасини томоша қилишди.
Ташрифнинг биринчи куни якунида Юнусобод туманидаги Шаҳидлар хотираси музейига саёҳат уюштирилди.
Ташриф очиқ мулоқот ва ўзаро ҳурмат руҳида кечмоқда, бу эса самарали ҳамкорликни ривожлантиришга хизмат қилмоқда.

Members of the Namangan Regional Council of People's Deputies are visiting Tashkent
The visit program is aimed at strengthening interregional cooperation and exchanging experience in the field of legislative and representative activities.
First, the guests were received at the Tashkent city administration and met with representatives of the city leadership.
Then the deputies got acquainted with the activities of the Secretariat of the Tashkent city Council of People's Deputies and participated in a round table discussion with their Tashkent colleagues. During the conversation, topical issues of local self-government and dialogue with the population were discussed.
The delegation was also presented with the program for digitizing the capital, which is being implemented by the Digital Development Department under the administration.
In addition, the guests visited the Uzbek National Academic Drama Theater and watched the premiere of the play "The War of the Spouses".
At the end of the first day of the visit, a trip was organized to the Museum of Martyrs' Memory in Yunusabad district.
The visit is taking place in a spirit of open dialogue and mutual respect, which contributes to the development of fruitful cooperation.
📊 As of July 24, 44,718 appeals were received through the xalqnazorati.uz platform. During the current week, 1,844 appe...