Коррупция ва манфаатлар тўқнашувига нисбатан муросасиз муносабатни шакллантириш
Коррупция ва манфаатлар тўқнашувига нисбатан муросасиз муносабатни шакллантириш мақсадида Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлигининг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармасида Тошкент шаҳар ҳокимлиги, Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлигининг Тошкент шаҳар филиали ва Тошкент шаҳар Адлия бошқармаси билан ҳамкорликда коррупция ва манфаатлар тўқнашуви ҳолатларини олдини олишга қаратилган “Ҳуқуқий билимлар куни” семинари ўтказилди.
Семинарда Тошкент шаҳар ҳокимлиги Коррупцияга қарши ички назорат бўлими масъул ходими A.Norqulov, Давлат хизматини ривожлантириш агентлигининг Тошкент шаҳар филиали масъул ходими U.Abdukarimov ҳамда Тошкент шаҳар Адлия бошқармаси масъул ходими Z.Toshtemirov ҳамда бошқарма ходимлари иштирок этишди.
Семинар давомида Ўзбекистон Республикасининг “Коррупцияга қарши курашиш тўғрисида”ги, “Давлат фуқаролик хизмати тўғрисида”ги, “Манфаатлар тўқнашуви тўғрисида”ги Қонунлари, Вазирлар Маҳкамасининг “Давлат фуқаролик хизматчилари томонидан одоб-ахлоқ қоидаларига риоя этилишини таъминлаш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги 595-сон қарори мазмун-моҳияти семинар иштирокчиларга тушунтирилиб, коррупция ва манфаатлар тўқнашуви ҳолатларини олдини олиш юзасидан зарур тавсиялар берилди.
Семинар сўнгида давлат фуқаролик хизматчилари фаолиятида коррупция ва манфаатлар тўқнашуви каби салбий ҳолатларни олдини олиш юзасидан таклифлар берилди.

Developing a non-compromising attitude towards corruption and conflicts of interest
In order to form an uncompromising attitude towards corruption and conflicts of interest, the Tashkent City Territorial Department of the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan, in collaboration with the Tashkent City Khokimiyat, the Tashkent City Branch of the Agency for the Development of the Public Service under the President of the Republic of Uzbekistan, and the Tashkent City Department of Justice, held a seminar "Legal Knowledge Day" aimed at preventing corruption and conflicts of interest.
The seminar was attended by A.Norqulov, a responsible employee of the Internal Control Department of the Tashkent City Khokimiyat, U.Abdukarimov, a responsible employee of the Tashkent City Branch of the Agency for the Development of the Public Service, and Z.Toshtemirov, a responsible employee of the Tashkent City Department of Justice, and employees of the department.
During the seminar, the content and essence of the Laws of the Republic of Uzbekistan “On Combating Corruption”, “On State Civil Service”, “On Conflict of Interest”, and Resolution of the Cabinet of Ministers No. 595 “On Additional Measures to Ensure Compliance with the Rules of Ethics by State Civil Servants” were explained to the seminar participants, and necessary recommendations were given to prevent corruption and conflict of interest.
At the end of the seminar, proposals were made to prevent negative situations such as corruption and conflict of interest in the activities of state civil servants.