Toshkent shahrida xotin-qizlar bilan tizimli ishlash samaradorligini yanada oshirish masalalari yuzasidan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi
Toshkent shahrida xotin-qizlar bilan tizimli ishlash samaradorligini yanada oshirish, mavjud muammolarni muhokama qilish hamda sohadagi hamkorlikni kuchaytirish masalalariga bag‘ishlangan ochiq muloqot tashkil etildi.
Tadbirda Oliy Majlis Senati Raisi T.Narbayeva, O‘zbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasi Raisi Q.Rafikov, O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosari D.Kattaxonova, Respublika komissiyasi a’zolari, vazirlik va idoralar rahbarlari, Toshkent shahar hokimligi rahbariyati, banklar rahbarlari, tuman hokimlari va ularning tegishli o‘rinbosarlari, mahalla raislari, mahallalardagi xotin-qizlar faollari hamda jamoatchilik vakillari ishtirok etdilar.
Uchrashuvdan ko‘zlangan asosiy maqsad – xotin-qizlar bilan ishlash tizimi samaradorligini yanada oshirish, sohadagi mavjud muammolarni ochiq muhokama qilish, mas’ul tashkilotlar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash hamda har bir ayolga manzilli va amaliy yordam ko‘rsatish bo‘yicha ustuvor vazifalarni belgilab olishdan iborat bo‘ldi.
🟡Ochiq muloqot davomida mahalla raislari, xotin-qizlar faollari va jamoatchilik vakillari tizimni takomillashtirishga qaratilgan qator taklif va tashabbuslarini bildirdilar.
Ta’kidlanganidek, xotin-qizlar bilan ishlash masalalariga bag‘ishlangan bunday keng qamrovli ochiq muloqot ilk bor o‘tkazildi. Muhokamalar jarayonida bildirilgan barcha taklif va mulohazalar mas’ul rahbarlar tomonidan qo‘llab-quvvatlanib, ularni amaliyotga tatbiq etish bo‘yicha tegishli vazifalar belgilab olindi.
290-sonli maktab endi yanada ko‘proq o‘quvchini bag‘riga oladi
07.08.2026, 12:22
290-sonli maktab endi yanada ko‘proq o‘quvchini ba...
🏢290-sonli maktabda rekonstruksiya ishlari yakuniy bosqichga yetdi. 📚750 o‘rinli yangi o‘quv binosi qurilishi hisobiga...
Yangihayot tumani hokimi boshchiligida har kuni tumanning turli mahallalarida o‘rganish ishlari olib borilmoqda.
07.08.2026, 10:28
Yangihayot tumani hokimi boshchiligida har kuni tu...
📌 Navbatdagi manzil “Do‘stlik” mahallasi bo‘ldi📍 Erta tongdan Yangihayot tumani hokimi, tuman prokurori, tuman IIO FMB...

В городе Ташкенте был организован открытый диалог, посвящённый вопросам дальнейшего повышения эффективности системной работы с женщинами, обсуждению существующих проблем и укреплению сотрудничества в этой сфере.
В мероприятии приняли участие Председатель Сената Олий Мажлиса Т. Нарбаева, Председатель Федерации профсоюзов Узбекистана К. Рафиков, заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан Д. Каттаханова, члены Республиканской комиссии, руководители министерств и ведомств, руководство хокимията города Ташкента, руководители банков, хокимы районов и их соответствующие заместители, председатели махаллей, активистки махаллей по вопросам женщин, а также представители общественности.
Основная цель встречи заключалась в дальнейшем повышении эффективности системы работы с женщинами, открытом обсуждении существующих в данной сфере проблем, укреплении сотрудничества между ответственными организациями, а также определении приоритетных задач по оказанию адресной и практической помощи каждой женщине.
В ходе открытого диалога председатели махаллей, активистки по вопросам женщин и представители общественности высказали ряд предложений и инициатив, направленных на совершенствование системы.
➡️Как было отмечено, такой широкомасштабный открытый диалог, посвящённый вопросам работы с женщинами, был проведён впервые. Все предложения и мнения, высказанные в ходе обсуждений, были поддержаны ответственными руководителями, и были определены соответствующие задачи по их практическому внедрению.
🏢Реконструкция в школе № 290 подошла к завершающему этапу.📚За счёт строительства нового учебного корпуса на 750 мест о...