Toshkent shahrida xotin-qizlar bilan tizimli ishlash samaradorligini yanada oshirish masalalari yuzasidan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi
Toshkent shahrida xotin-qizlar bilan tizimli ishlash samaradorligini yanada oshirish, mavjud muammolarni muhokama qilish hamda sohadagi hamkorlikni kuchaytirish masalalariga bag‘ishlangan ochiq muloqot tashkil etildi.
Tadbirda Oliy Majlis Senati Raisi T.Narbayeva, O‘zbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasi Raisi Q.Rafikov, O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosari D.Kattaxonova, Respublika komissiyasi a’zolari, vazirlik va idoralar rahbarlari, Toshkent shahar hokimligi rahbariyati, banklar rahbarlari, tuman hokimlari va ularning tegishli o‘rinbosarlari, mahalla raislari, mahallalardagi xotin-qizlar faollari hamda jamoatchilik vakillari ishtirok etdilar.
Uchrashuvdan ko‘zlangan asosiy maqsad – xotin-qizlar bilan ishlash tizimi samaradorligini yanada oshirish, sohadagi mavjud muammolarni ochiq muhokama qilish, mas’ul tashkilotlar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash hamda har bir ayolga manzilli va amaliy yordam ko‘rsatish bo‘yicha ustuvor vazifalarni belgilab olishdan iborat bo‘ldi.
🟡Ochiq muloqot davomida mahalla raislari, xotin-qizlar faollari va jamoatchilik vakillari tizimni takomillashtirishga qaratilgan qator taklif va tashabbuslarini bildirdilar.
Ta’kidlanganidek, xotin-qizlar bilan ishlash masalalariga bag‘ishlangan bunday keng qamrovli ochiq muloqot ilk bor o‘tkazildi. Muhokamalar jarayonida bildirilgan barcha taklif va mulohazalar mas’ul rahbarlar tomonidan qo‘llab-quvvatlanib, ularni amaliyotga tatbiq etish bo‘yicha tegishli vazifalar belgilab olindi.
290-sonli maktab endi yanada ko‘proq o‘quvchini bag‘riga oladi
07.08.2026, 12:22
290-sonli maktab endi yanada ko‘proq o‘quvchini ba...
🏢290-sonli maktabda rekonstruksiya ishlari yakuniy bosqichga yetdi. 📚750 o‘rinli yangi o‘quv binosi qurilishi hisobiga...
Yangihayot tumani hokimi boshchiligida har kuni tumanning turli mahallalarida o‘rganish ishlari olib borilmoqda.
07.08.2026, 10:28
Yangihayot tumani hokimi boshchiligida har kuni tu...
📌 Navbatdagi manzil “Do‘stlik” mahallasi bo‘ldi📍 Erta tongdan Yangihayot tumani hokimi, tuman prokurori, tuman IIO FMB...

An open dialogue was held in Tashkent city on further increasing the effectiveness of systematic work with women
An open dialogue dedicated to further increasing the effectiveness of systematic work with women, discussing existing problems, and strengthening cooperation in this field was organized in Tashkent city.
The event was attended by Chairperson of the Senate of the Oliy Majlis T. Narbayeva, Chairman of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan Q. Rafikov, Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan D. Kattaxonova, members of the Republican Commission, heads of ministries and agencies, the leadership of the Tashkent City Administration, bank executives, district hokims and their relevant deputies, mahalla chairpersons, women’s activists in the mahallas, and representatives of the public.
The main goal of the meeting was to further increase the effectiveness of the system of work with women, openly discuss existing problems in the field, strengthen cooperation between responsible organizations, and define priority tasks for providing targeted and practical assistance to every woman.
🟡During the open dialogue, mahalla chairpersons, women’s activists, and public representatives put forward a number of proposals and initiatives aimed at improving the system.
As noted, such a large-scale open dialogue dedicated to issues of work with women was held for the first time. All proposals and opinions expressed during the discussions were supported by the responsible leaders, and relevant tasks were defined for their practical implementation.
School No. 290 will now accommodate even more students
07.08.2026, 12:22
School No. 290 will now accommodate even more stud...
🏢Reconstruction works at School No. 290 have reached the final stage.📚Due to the construction of a new educational bui...
07.08.2026, 10:28
Under the leadership of the Hokim of Yangihayot Di...
📌 The next destination was the “Do‘stlik” mahalla📍 Early in the morning, a lineup was held in the area with the partic...