4-mart 2026-yil. Yo‘l harakatini tashkil etish markazi
⭕️4-mart kuni poytaxtda ko‘cha-yo‘l tarmog‘ining texnik holatini yaxshilash, harakat xavfsizligi va o‘tkazuvchanligini oshirishga qaratilgan ishlar rejali asosda davom ettirildi.
Yomg'ir sababli ish sifatini ta'minlash maqsadida bugun frezalash va asfaltlash ishlari vaqtincha to'xtatib turildi.
⬆️ Yo‘l belgilari
🟡 16 ta yangi o‘rnatildi;
🔄 39 ta almashtirildi.
📍 Buyuk Ipak yo‘li, Muqimiy, Bobur, Nukus, Sebzor
🚦 Aqlli svetoforlar
🔹 Buyuk Ipak yo‘li ko'chasida 6 ta chorrahada o‘rnatish bo‘yicha ishchi sxemalar tayyorlandi;
🔹 Qatortol-Taxtapul chorrahasida yer qazish, asfalt kesish ishlari amalga oshirildi;
🔹 Cho‘ponota ko'chasida Hamkorbank oldi va Ko'rlar jamiyati oldidagi piyodalar o'tish joylarida svetoforlar ishga tushirildi;
🔹 Qatortol 1-tor va Qatortol ko'chalari chorrahasida asfalt kesish ishlari amalga oshirildi;
🔹 Xonobodtepa shoh ko‘chasi-Qumariq ko‘chalari kesishmasida prokol ishlari amalga oshirildi.
🏗 Bekatlarni yangilash
📍 Buyuk Ipak yo‘li (2 ta), Maxtumquli (3 ta), Osiyo (1 ta), KHAY (1 ta) — jami 7 ta zamonaviy bekat o‘rnatish uchun poydevor yangilash ishlari davom etmoqda.
🏗 Qo‘shimcha ishlar
📍Maxtumquli ko'chasida 3050 metr yo'l yotiq chiziqlari chizildi;
📍 Buyuk Ipak yo‘li ko‘chasida 8 ta yo‘l usti temir qopqoq (lyuk) to‘g‘irlandi;
📍 Shahar bo‘ylab 50 dan ortiq yo‘l belgilari alohida ustunlarga ko‘chirildi, eski ustunlar bo‘yaldi;
📍 Bobur ko‘chasida jamoat transporti uchun ajratilgan “A-yo'lak"iga kameralar o‘rnatish nuqtalari belgilandi;
📍 55 km yo‘llarda 100 dan ortiq piyodalar o‘tish joylari o‘rganildi, moslashtirish bo‘yicha ko‘rsatmalar berildi;
📍 50 km yo‘llarda jamoat transporti uchun qo‘shimcha maxsus “A-yo'lak" tashkil etish loyihasi ustida ishlar davom etmoqda;
📍 Sebzor ko‘chasidagi 21 ta chiroq metall ustunlari bo‘yaldi.
🔄 Ishlar ob-havo sharoitidan kelib chiqib, shahar ko‘chalarida xavfsizlik va samarali harakatni ta’minlash maqsadida davom ettirilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmon, qaror, farmoyishi va o‘tkazilgan yig‘ilish bayonlari...
Barcha tadbirlar tasdiqlangan yo‘l harakatini tashkil etish sxemalari asosida, tegishli xizmatlar o‘zaro muvofiqla...
Toshkent shahrida yo‘l harakatini tashkil etish markazi Toshkent shahrining transport master-rejasini ishlab chiqish bo‘...
Buning uchun maxsus tuzilgan Yo‘l harakatini tashkil etish markazi bugun Toshkent shahridagi tirbandliklar va ekologiya ...

4 марта 2026 года. Центр организации дорожного движения
⭕️ 4 марта в столице на плановой основе продолжались работы, направленные на улучшение технического состояния улично-дорожной сети, повышение безопасности движения и пропускной способности.
Из-за дождя, с целью обеспечения качества работ, сегодня фрезерование и укладка асфальта были временно приостановлены.
⬆️ Дорожные знаки
🟡 16 — установлено новых;
🔄 39 — заменено.
📍 Буюк Ипак йули, Мукими, Бабур, Нукус, Себзор
🔹 По улице Буюк Ипак йули подготовлены рабочие схемы для установки на 6 перекрёстках;
🔹 На перекрёстке Катортол—Тахтапул выполнены работы по земляным работам и резке асфальта;
🔹 На улице Чопонота светофоры запущены на пешеходных переходах перед Hamkorbank и перед Обществом слепых;
🔹 На перекрёстке улиц Катортол 1-тор и Катортол выполнена резка асфальта;
🔹 На пересечении магистральной улицы Хонободтепа—шох с улицей Кумарик выполнены работы по проколу.
📍 Буюк Ипак йули (2), Махтумкули (3), Осие (1), ХАИ (1) — всего продолжаются работы по обновлению оснований для установки 7 современных остановок.
🏗 Дополнительные работы
📍 На улице Махтумкули нанесено 3050 метров дорожных поперечных линий;
📍 На улице Буюк Ипак йули выровнены 8 железных люков на проезжей части;
📍 По городу более 50 дорожных знаков перенесены на отдельные стойки, старые стойки окрашены;
📍 На улице Бабур определены точки установки камер на выделенной для общественного транспорта «А-полосе»;
📍 На 55 км дорог изучено более 100 пешеходных переходов, даны указания по адаптации;
📍 На 50 км дорог продолжается работа над проектом организации дополнительных специальных «А-полос» для общественного транспорта;
📍 На улице Себзор окрашена 21 металлическая опора освещения.
🔄 Работы продолжаются с учётом погодных условий, с целью обеспечения безопасности и эффективного движения на городских улицах.
05.03.2026, 16:26
В рамках программы «Ударные 90 дней», инициированной Центром организации дорожного движения города Ташкента, за прошедшие пять дней выполнен комплекс плановых работ по улучшению дорожной инфраструктуры столицы
04.03.2026, 12:30
В рамках программы «Ударные 90 дней», инициированн...
Все мероприятия реализованы на основе утверждённых схем организации дорожного движения, скоординированы между профильным...