Eslatib oʻtamiz, bugun, 31-yanvardan 1-fevralga oʻtar kechasi soat 00:00 dan “Tashabbuskor xalq uchun — yangi imkoniyatlar mavsumi” shiori ostida “Tashabbusli budjet” jarayonining 2026-yilgi ilk mavsumi boshlanadi.
Ushbu mavsum “Tashabbusli budjet” jarayoni joriy etilganidan buyon o‘tkazilayotgan o‘ninchi — yubiley mavsum hisoblanadi.
Ma’lumot uchun, an’anaviy ovoz berish bosqichi yakunlariga ko‘ra g‘olib loyihalar 21-mart — Navro‘z bayrami kuni e’lon qilinadi.
Faol bo‘ling, mahallangiz uchun tashabbus ko‘rsating!
Geografik obyektlarni nomlash va qayta nomlash masalalari bo‘yicha Toshkent shahar komissiyasiga Yangihayot tumani hoki...
Yig‘ilishda 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan tegishli jamoat tashkilotlari hamda fuqarolik jamiyati ...

Напоминаем, сегодня, с переходом с 31 января на 1 февраля в 00:00 под лозунгом «Для инициативного народа — сезон новых возможностей» стартует первый сезон процесса «Инициативный бюджет» 2026 года.
Данный сезон является десятым — юбилейным сезоном с момента введения процесса «Инициативный бюджет».
Для справки: по итогам традиционного этапа голосования победившие проекты будут объявлены 21 марта — в день Навруза.
Будьте активны, проявите инициативу для своей махалли!
В комиссию по вопросам присвоения наименований и переименования географических объектов города Ташкента поступило предло...