Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi huzuridagi Ijtimoiy sheriklik komissiyasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishda 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan tegishli jamoat tashkilotlari hamda fuqarolik jamiyati institutlari vakillarining hisobotlari tinglandi.
Jumladan:
— O‘zbekiston Nogironlar jamiyati Toshkent shahar bo‘linmasi;
— O‘zbekiston Ko‘zi ojizlar jamiyati Toshkent shahar bo‘linmasi;
— O‘zbekiston Karlar jamiyati Toshkent shahar bo‘linmasi;
— O‘zbekiston Nogironlar assotsiatsiyasi Toshkent shahar bo‘linmasi;
— Oliy Majlis huzuridagi Fuqorolik jamiyati institutlarini qo‘llab-quvvatlash jamoat fondi Toshkent shahar bo‘linmasi vakillari o'tgan 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan ma'lumot berdilar.
Muhokamalar davomida ijtimoiy sheriklikni yanada mustahkamlash, fuqarolik jamiyati institutlari bilan hamkorlikni kengaytirish hamda imkoniyati cheklangan shaxslar huquq va manfaatlarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha kelgusidagi ustuvor yo‘nalishlar yuzasidan fikr almashildi.
Bir manzil tarixi
28.01.2026, 11:23
YANGI AVAYXON – Mirzo Ulug‘bek tumanidagi mahalla nomi. Bu mahal- la 2005-yilda tashkil topgan. Avayxon, “Minglola”, “Gu...
❄️Aholiga qulaylik yaratish va qorli kunlarni beta...
Ayni damda ham katta va ichki ko’chalarda Obodonlashtirish bosh boshqarmasi hamda BSK xodimlari tomonidan tozala...

На заседании были заслушаны отчёты представителей профильных общественных организаций и институтов гражданского общества о работе, проделанной в течение 2025 года.
В частности, информацию о деятельности за 2025 год представили:
— Ташкентское городское отделение Общества инвалидов Узбекистана;
— Ташкентское городское отделение Общества слепых Узбекистана;
— Ташкентское городское отделение Общества глухих Узбекистана;
— Ташкентское городское отделение Ассоциации инвалидов Узбекистана;
— Ташкентское городское отделение Общественного фонда поддержки институтов гражданского общества при Олий Мажлисе.
В ходе обсуждений состоялся обмен мнениями по вопросам дальнейшего укрепления социального партнёрства, расширения взаимодействия с институтами гражданского общества, а также определения приоритетных направлений по поддержке прав и интересов лиц с ограниченными возможностями.
ЯНГИ АВАЙХОН — название махалли в Мирзо-Улугбекском районе. Махалля была образована в 2005 году. Граничит с махаллями Ав...