Reklamalarni tozalash
Olmazor tumani hokimligi Ishchi guruh a’zolari tomonidan tumanda noqonuniy o‘rnatilgan tashqi reklama va axborot konstruktsiyalari, noqonuniy o‘rnatilgan reklama qurilmalari, axborot yozuvlari, e’lonlar, noqonuniy o‘rnatilgan reklama qurilmalarini bartaraf etish ishlari amalga oshirildi.
Olib borilayotgan tushuntirish ishlari natijasida tuman hududida noqonuniy o‘rnatilgan bir nechta reklama qurilmalari, axborot yozuvlari, tashqi reklama va axborot konstruktsiyalari, bannerlar demontaj qilindi.
Hurmatli tadbirkorlar Sizdan, tashqi axborot yozuvlarni, e’lonlarni, peshlavhalarni, reklama qurilmalardagi yozuvlarni tayyorlash “Davlat tili haqida”gi hamda “Reklama to‘g‘risida”gi Qonunlar talablariga rioya etishingizni so‘raymiz.

Наведение порядка с рекламой
Члены рабочей группы хокимията Алмазарского района провели работы по устранению незаконно установленных в районе наружной рекламы и информационных конструкций, незаконно установленных рекламных устройств, информационных надписей, объявлений, а также незаконно установленных рекламных устройств.
В результате проводимых разъяснительных работ в районе были демонтированы несколько незаконно установленных рекламных устройств, информационных надписей, наружной рекламы и информационных конструкций, баннеров.
Уважаемые предприниматели, просим вас соблюдать требования законов «О государственном языке» и «О рекламе» при подготовке наружных информационных надписей, объявлений, вывесок и надписей на рекламных устройствах.