Olmazor tumani ko‘chalari nomini o‘zgartirish bo‘yicha jamoatchilik ovoz berishi
Olmazor tumanidagi nomsiz ko‘chalarni nomlash hamda amaldagi nomi takror ko‘chalarni qayta nomlash uchun ovoz berishda ishtirok eting!
Geografik obyektlarni nomlash va qayta nomlash masalalari bo‘yicha Toshkent shahar komissiyasiga Olmazor tumani hokimligining tuman hududidagi nomsiz ko‘chalarni nomlash hamda amaldagi ayrim ko‘chalarni qayta nomlash bo‘yicha takliflari kelib tushgan.
Toshkent shahar hokimligi “Geografik obyektlarning nomlari to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining 4-1-moddasiga muvofiq, mahalliy aholining fikrini o‘rganish maqsadida poytaxt aholisini Olmazor tumanidagi nomsiz ko‘chalarni nomlash hamda amaldagi ayrim ko‘chalarni qayta nomlash yuzasidan o‘z fikrini https://geonom.tashkent.uz saytida ovoz berish yo‘li bilan bildirishga taklif etadi.

Общественное голосование по переименованию улиц Алмазарского района
Примите участие в голосовании по присвоению наименований безымянным улицам и переименованию улиц с повторными наименованиями Алмазарского района!
В комиссию по вопросам присвоения наименований и переименования географических объектов города Ташкента поступило предложение от хокимията Алмазарского района по присвоению наименований безымянным улицам и переименованию некоторых географических объектов.
В соответствии со ст. 4-1 Закона Республики Узбекистан «О наименованиях географических объектов», с целью изучения мнения местного населения, хокимият города Ташкента приглашает жителей столицы выразить свое мнение относительно присвоения наименований безымянным улицам и переименования некоторых улиц Алмазарского района путём голосования на сайте  https://geonom.tashkent.uz.
Письменно, направив письмо по адресу: 100060, г. Ташкент, Чиланзарский район, улица Ислама Каримова, 51;