Olmazor tumani ko‘chalari nomini o‘zgartirish bo‘yicha jamoatchilik ovoz berishi
Olmazor tumanidagi nomsiz ko‘chalarni nomlash hamda amaldagi nomi takror ko‘chalarni qayta nomlash uchun ovoz berishda ishtirok eting!
Geografik obyektlarni nomlash va qayta nomlash masalalari bo‘yicha Toshkent shahar komissiyasiga Olmazor tumani hokimligining tuman hududidagi nomsiz ko‘chalarni nomlash hamda amaldagi ayrim ko‘chalarni qayta nomlash bo‘yicha takliflari kelib tushgan.
Toshkent shahar hokimligi “Geografik obyektlarning nomlari to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining 4-1-moddasiga muvofiq, mahalliy aholining fikrini o‘rganish maqsadida poytaxt aholisini Olmazor tumanidagi nomsiz ko‘chalarni nomlash hamda amaldagi ayrim ko‘chalarni qayta nomlash yuzasidan o‘z fikrini https://geonom.tashkent.uz saytida ovoz berish yo‘li bilan bildirishga taklif etadi.

Public vote on renaming streets of Almazar district
Take part in the voting on naming unnamed streets and renaming streets with repeated names of Almazar district!
The commission on naming and renaming geographical objects of the city of Tashkent received a proposal from the khokimiyat of Almazar district to assign names to unnamed streets and rename some geographical objects.
In accordance with Articles 4-1 of the Law of the Republic of Uzbekistan "On Names of geographical objects", in order to study the opinion of the local population, the khokimiyat of Tashkent invites residents of the capital to express their opinions on naming unnamed streets and renaming some streets of the Almazar district by voting on the website https://geonom.tashkent.uz .
You can also express your opinion in one of the following ways:
Verbally by phone: +998-71-210-04-13 (on weekdays from 09:00 to 17:00);
In writing, by sending a letter to the address: 51 Islam Karimov Street, Chilanzar district, Tashkent, 100060;