Toshkent shahar hokimligida poytaxt hokimi Shavkat Umurzakov Saudiya Arabistoni Podshohligining Favqulodda va muxtor elchisi Yusuf bin Solih al-Qahra al-Utaybiy bilan rasmiy uchrashuvni o‘tkazdi
Toshkent shahar hokimligida poytaxt hokimi Shavkat Umurzakov Saudiya Arabistoni Podshohligining Favqulodda va muxtor elchisi Yusuf bin Solih al-Qahra al-Utaybiy bilan rasmiy uchrashuvni o‘tkazdi.
Sh. Umurzakov tashrif uchun minnatdorchilik bildirdi va davlatimiz rahbarining tashabbuslari tufayli O‘zbekistonda, ayniqsa Toshkent shahrida ham mahalliy, ham xorijiy kompaniyalarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlaydigan qulay investitsiya va tadbirkorlik muhiti yaratilganini ta’kidladi.
O‘z navbatida, janob al-Utaybiy samimiy qabul uchun minnatdorchilik bildirib, mamlakatimizda bo‘lgan davrida shaxsan guvoh bo‘lgan diplomatik va tadbirkorlik doiralari uchun yaratilgan sharoitlarni yuqori baholadi. Elchi Saudiya Arabistoni Podshohligi biznes vakillari nafaqat barqaror qiziqish bildirmoqda, balki O‘zbekistonga, ayniqsa uning poytaxtiga investitsiyalarni sezilarli darajada kengaytirishga tayyorligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, O‘zbekiston bozori mintaqadagi eng istiqbolli bozorlardan biri sifatida qaralmoqda, savdo-iqtisodiy, madaniy va ta’lim sohasidagi hamkorlikni mustahkamlash saudiyalik sarmoyadorlar va tadbirkorlarda samimiy ishtiyoq uyg‘otmoqda.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan faol muloqotni davom ettirishga kelishib oldilar.
Biz korrupsiyaga qarshimiz!Agar siz Toshkent shahar hokimligi, uning bo‘ysunuvidagi tashkilot va idoralar hamda tuman ho...
Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi — Toshkentda!Respublikaning 12 ta viloyati hamda Qoraqalpog‘iston Respublikasi...

В хокимияте Ташкента состоялась официальная встреча хокима столицы Шавката Умурзакова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Саудовской Аравии Юсуфом бин Салихом ал-Кахра ал-Утайбий
В хокимияте Ташкента состоялась официальная встреча хокима столицы Шавката Умурзакова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Саудовской Аравии Юсуфом бин Салихом ал-Кахра ал-Утайбий.
Ш. Умурзаков выразил признательность за визит и отметил, что благодаря инициативам главы государства в Узбекистане, в особенности в Ташкенте, сформирована благоприятная инвестиционная и деловая среда, обеспечивающая всестороннюю поддержку как отечественных, так и зарубежных компаний.
В своём ответном слове господин ал-Утайбий выразил благодарность за тёплый приём и высоко оценил условия для работы дипломатического и бизнес-сообщества, свидетелем чего стал лично за период своего пребывания в нашей стране. Посол отметил, что представители бизнеса Королевства Саудовской Аравии не только проявляет устойчивый интерес, но и настроено на значительное расширение инвестиций в Узбекистан, особенно в его столицу. По его словам, узбекский рынок рассматривается как один из наиболее перспективных в регионе, а укрепление торгово-экономического, культурного и образовательного взаимодействия вызывает искренний энтузиазм у саудовских инвесторов и предпринимателей.
В завершение встречи стороны договорились о продолжении активного диалога, направленного на развитие взаимовыгодного сотрудничества.