Toshkent shahar soliq boshqarmasi, poytaxt prokuraturasi, ichki ishlar boshqarmasi va milliy gvardiya mutasaddilaridan iborat ishchi guruh tashrif chog‘ida shahrimizning “yashil belbog‘i”ni yaratish, tuman hududida 100 gektarlik maydonda boshlangan daraxt va butalar ekish ishlarini davom ettirish, shu bilan birga, daraxtlarning o‘z vaqtida sug‘orilishi va parvarish qilinishini tashkillashtirish bo‘yicha ishlar muhokama qilindi hamda amaliy choralar belgilandi.
Shuningdek, poytaxt hokimi va boshqa mas’ullar hududda boshlangan “Yashil shahar” loyihasi doirasida daraxt ekish ishlarini ham amalga oshirdilar.
Eslatib o‘tamiz, 6-dekabr kuni ushbu hududda ommaviy ko‘chat ekish bo‘yicha aksiya davom etadi. Barchangizni taklif qilamiz!
Toshkent shahar hokimligi shahar va tuman hokimliklari, shahar boshqarmalari hamda ularga qarashli bo‘linmalarning ish v...

Рабочая группа во главе с хокимом города Ташкента Шавкатом Умурзаковым посетила Бектемирский район
В ходе визита рабочей группы, в состав которой вошли руководящие сотрудники Ташкентского городского налогового управления, столичной прокуратуры, Управления внутренних дел и Национальной гвардии, были обсуждены работы по созданию "зеленого пояса" города, продолжению начатых работ по посадке деревьев и кустарников на площади 100 гектаров в районе, а также организации своевременного полива и ухода за деревьями. По итогам обсуждения были определены практические меры.
Кроме того, хоким столицы и другие ответственные лица приняли участие в посадке деревьев в рамках проекта "Зеленый город", который реализуется в данном районе.
Напоминаем, что 6 декабря на этой территории продолжится акция по массовой посадке саженцев. Приглашаем всех желающих!