249-сонли МТТ янгиланди
📍Яккасарой туманидаги 249-сонли мактабгача таълим ташкилоти 1964-йилда қурилган. 360 нафар болага мўлжалланган ушбу маскан шу вақтгача бирор марта капитал таъмирдан чиқарилмаган.
🧑💻Бугун эса боғчада катта янгиланишлар амалга оширилди.
📈Инвестиция дастури асосида олд айвонлар ёпилди, санузеллар таъмирланди, электр тармоқлари тўлиқ янгиланди. Том ва фасад янгидан таъмирланди, қуёш панеллари ўрнатилди.
🔺Ҳудудга брусчаткалар ётқизилиб, 12 та гуруҳ хонаси учун зарур шароитлар яратилди. Шунингдек, артезиан қудуқлари барпо этилди.
➡️Йиллар давомида кутилган янгиланиш бугун болажонлар учун қулай ва замонавий муҳитга айланди.
Шаҳар жамоат инфратузилмасини янгилаш, аҳоли учун унинг очиқлиги, хавфсизлиги ва қулайлигини ошириш борасида изчил иш ол...
Миробод туманида ҳудудларни ободонлаштириш, санитария ҳолатини яхшилаш ва аҳоли учун муносиб яшаш шароитларини яратиш бо...
Тошкент шаҳар ҳокимлиги кўмагида 21–23-август кунлари Tashkent City ҳудудида ёзнинг энг иссиқ кунларига бағишланган «Чил...

Обновлен детский сад №249
📍Дошкольная образовательная организация №249 в Яккасарайском районе была построена в 1964 году. Детский сад рассчитан на 360 воспитанников и за все это время ни разу не проходил капитальный ремонт.
🧑💻Сегодня здесь проведены масштабные работы по обновлению.
📈В рамках Инвестиционной программы закрыты открытые веранды, отремонтированы санитарные узлы, полностью обновлены электрические сети. Также отремонтированы кровля и фасад здания, установлены солнечные панели.
🔺На территории уложена брусчатка, созданы необходимые условия для 12 групп. Кроме того, обустроены артезианские скважины.
➡️Обновление, которого здесь ждали многие годы, позволило создать для детей современную и комфортную среду.