Янгиҳаёт тумани ҳокими бошчилигида ҳар куни туманнинг турли маҳаллаларида ўрганиш ишлари олиб борилмоқда.
📌 Навбатдаги манзил «Дўстлик» маҳалласи бўлди
📍 Эрта тонгдан Янгиҳаёт тумани ҳокими, туман прокурори, туман ИИО ФМБ бошлиғи, туман ҳокими ўринбосарлари, коммунал хизмат кўрсатиш ташкилотлари, бошқарув сервис компаниялари, «маҳалла еттилиги» вакиллари ҳамда барча тегишли идора ва ташкилотлар масъуллари иштирокида ҳудудда саф йиғини бўлиб ўтди.
🖼 Саф йиғини давомида Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 35 йиллигини муносиб кутиб олиш ҳамда «Долзарб 40 кунлик» махсус тадбирлари доирасида амалга оширилаётган ишлар самарадорлигини янада ошириш мақсадида маҳаллаларда тозалаш, ободонлаштириш ва кўкаламзорлаштириш ишларини тизимли ҳамда юқори савияда ташкил этиш юзасидан масъулларга аниқ кўрсатмалар берилди.
🏘 Саф йиғинидан сўнг масъуллар иштирокида маҳаллаларда ўрганиш ишлари олиб борилди. Ҳудуддаги ободонлаштириш, санитария ҳолати, кўкаламзорлаштириш, ички йўллар, муҳандислик-коммуникация тармоқлари ҳамда аҳолини қийнаётган долзарб масалалар жойига чиққан ҳолда атрофлича кўздан кечирилди.
✂️ Ўрганишлар давомида аниқланган камчиликларни қисқа муддатларда бартараф этиш бўйича ҳар бир йўналишга масъул ташкилотлар ва мутасаддилар бириктирилди. Белгиланган вазифаларнинг ижроси қатъий назоратга олиниб, камчиликларни тезкор бартараф этиш юзасидан аниқ муддатлар белгиланди.
🌳 Бу каби манзилли ўрганишлар барча маҳаллаларда изчил давом эттирилиб, аҳоли учун қулай ва обод яшаш муҳитини яратиш, Мустақиллик байрамини муносиб кутиб олишга қаратилган ишлар жадаллаштирилади.
Тошкент шаҳрида хотин-қизлар билан тизимли ишлаш самарадорлигини янада ошириш, мавжуд муаммоларни муҳокама қилиш ҳамда с...
🏢290-сонли мактабда реконструкция ишлари якуний босқичга етди.📚750 ўринли янги ўқув биноси қурилиши ҳисобига мактабнин...
Комфортная городская среда — через конкретные решения Хоким города Ташкента Шавкат Умурзаков совместно с первым заместит...
🤩 1970-йилдан буён фаолият юритаётган 110/35/6 кВ кучланишли «Ботаническая» подстанцияси босқичма-босқич модернизация қ...

Под руководством хокима Янгихаётского района ежедневно проводятся инспекционные работы в различных махаллях района.
📌 Очередным адресом стала махалля «Дўстлик»
📍 Рано утром на территории состоялось построение с участием хокима Янгихаётского района, районного прокурора, начальника районного УВД, заместителей хокима района, организаций коммунальных услуг, управляющих сервисных компаний, представителей «семёрки махалли», а также ответственных лиц всех соответствующих ведомств и организаций.
🖼 Во время построения ответственным лицам были даны конкретные указания по системной и высококачественной организации работ по уборке, благоустройству и озеленению в махаллях с целью достойной встречи 35-летия Независимости Республики Узбекистан и дальнейшего повышения эффективности работ, проводимых в рамках специального мероприятия «Ударные 40 дней».
🏘 После построения с участием ответственных лиц были проведены инспекционные работы в махаллях. Состояние благоустройства, санитарное состояние, озеленение, внутренние дороги, инженерно-коммуникационные сети, а также актуальные проблемы, волнующие население, были всесторонне осмотрены непосредственно на месте.
✂️ По выявленным в ходе инспекций недостаткам к каждому направлению были закреплены ответственные организации и должностные лица. Исполнение поставленных задач взято под строгий контроль, определены конкретные сроки для оперативного устранения недостатков.
🌳 Подобные адресные инспекции последовательно продолжаются во всех махаллях, работы по созданию удобной и благоустроенной среды проживания для населения и достойной встрече праздника Независимости ускоряются.
07.08.2026, 15:31
В Ташкенте состоялся открытый диалог по вопросам д...
В городе Ташкенте был организован открытый диалог, посвящённый вопросам дальнейшего повышения эффективности системной ра...
Школа №290 теперь примет ещё больше учеников
07.08.2026, 12:22
🏢Реконструкция в школе № 290 подошла к завершающему этапу.📚За счёт строительства нового учебного корпуса на 750 мест о...