Яккасарой — спорт ва тараққиёт йўлида янги босқичга чиқмоқда
🖇 Яккасарой туманида амалга оширилаётган ислоҳотлар нафақат инфратузилмани, балки келажак авлод салоҳиятини ҳам мустаҳкамламоқда. Бугун туман янгиланиш сари дадил қадам ташламоқда.
👍 Туман ҳокими Нилуфар Аллабергенова, ҳоким ўринбосарлари билан биргаликда 2-сонли спорт мактаби учун барпо этилаётган янги, замонавий 3 қаватли бино қурилиши жараёнлари билан жойида танишди.
👉 Маълумки, ушбу спорт мактаби 1963 йилда ангар кўринишида қурилган бўлиб, бугунги замон талаблари ва спорт инфратузилмасига қўйиладиган стандартларга тўлиқ жавоб бермас эди. Эндиликда унинг ўрнида барча замонавий талаблар асосида лойиҳалаштирилган, кенг ва қулай, илғор технологиялар билан жиҳозланадиган янги спорт мажмуаси қад ростламоқда.
💠 Янги бино — бу шунчаки қурилиш эмас. Бу — ёш спортчилар учун муносиб шароит, соғлом турмуш тарзи ва юқори натижалар сари яратилаётган мустаҳкам замин.
💠 Танишув давомида қурилиш сифати, лойиҳа талаблари ва муддатларга қатъий риоя этиш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
👉 Масъулларга ишларни юқори даражада ва белгиланган стандартларга мувофиқ якунлаш бўйича аниқ топшириқлар берилди.

Yakkasaray Enters a New Stage in Sports and Development
🖇 The reforms being implemented in Yakkasaray district are strengthening not only infrastructure but also the potential of future generations. Today, the district is taking bold steps towards renewal.
👍 District Hokim Nilufar Allabergenova, together with her deputies, inspected the construction process of a new modern three-storey building for Sports School No. 2 on site.
👉 It is known that this sports school was built in 1963 in the form of a hangar and no longer met modern requirements and standards of sports infrastructure. Now, a new sports complex is being erected in its place — spacious, comfortable, and equipped with advanced technologies, designed according to all current standards.
💠 The new building is not just construction. It is a worthy environment for young athletes and a solid foundation for a healthy lifestyle and high achievements.
💠 During the inspection, special attention was paid to the quality of construction, compliance with project requirements, and strict adherence to deadlines.
👉 Responsible persons were given specific instructions to complete the works at a high level and in accordance with established standards.