Муминов Обиджон Одилович Тошкент шаҳар ҳокимининг ўринбосари — Уй-жой коммунал хўжалиги бош бошқармаси бошлиғи этиб тайинланди.
🕊️ Обиджон Муминов 1987-йилда Навоий вилоятида туғилган. 2013-йилда Навоий давлат педагогика институтини, 2024-йилда эса Россия Федерацияси Президенти ҳузуридаги Россия халқ хўжалиги ва давлат хизмати академияси Давлат бошқаруви олий мактабини (магистратура) тамомлаган.
➡️ Тайинловга қадар Ўзбекистон Республикаси Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги вазирлигида Кўп хонадонли уй-жой фондини бошқариш ва эксплуатация қилиш тизимини мувофиқлаштириш ҳамда реновация лойиҳаларини умумлаштириш департаменти бошлиғи лавозимида фаолият юритиб келган.
📝 Мазкур комиссия кун тартибига киритилган Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги Тошкент шаҳар бошқармаси томонидан 2026-йил ...
Туманимизнинг «Новза» маҳалласи идорасида Чилонзор тумани ҳокимининг биринчи ўринбосари Мирзоҳид Абдукадиров маҳалла фуқ...

Муминов Обиджон Одилович назначен заместителем хокима города Ташкента — начальником Главного управления жилищно-коммунального хозяйства.
🕊️Обиджон Муминов родился в 1987 году в Навоийской области. В 2013 году окончил Навоийский государственный педагогический институт, а в 2024 году — Высшую школу государственного управления (магистратура) Российской академии народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации.
➡️До назначения работал начальником Департамента по координации системы управления и эксплуатации многоквартирного жилищного фонда и обобщению проектов реновации Министерства строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Узбекистан.
Состоялось очередное заседание постоянной комиссии по вопросам науки, образования и здравоохранения Ташкентского городского Совета народных депутатов.