Муминов Обиджон Одилович Тошкент шаҳар ҳокимининг ўринбосари — Уй-жой коммунал хўжалиги бош бошқармаси бошлиғи этиб тайинланди.
🕊️ Обиджон Муминов 1987-йилда Навоий вилоятида туғилган. 2013-йилда Навоий давлат педагогика институтини, 2024-йилда эса Россия Федерацияси Президенти ҳузуридаги Россия халқ хўжалиги ва давлат хизмати академияси Давлат бошқаруви олий мактабини (магистратура) тамомлаган.
➡️ Тайинловга қадар Ўзбекистон Республикаси Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги вазирлигида Кўп хонадонли уй-жой фондини бошқариш ва эксплуатация қилиш тизимини мувофиқлаштириш ҳамда реновация лойиҳаларини умумлаштириш департаменти бошлиғи лавозимида фаолият юритиб келган.
📝 Мазкур комиссия кун тартибига киритилган Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги Тошкент шаҳар бошқармаси томонидан 2026-йил ...
Туманимизнинг «Новза» маҳалласи идорасида Чилонзор тумани ҳокимининг биринчи ўринбосари Мирзоҳид Абдукадиров маҳалла фуқ...

Obidjon Odilovich Muminov has been appointed as Deputy Hokim of Tashkent City — Head of the Main Department of Housing and Communal Services.
🕊️ Obidjon Muminov was born in 1987 in Navoiy region. In 2013, he graduated from Navoiy State Pedagogical Institute, and in 2024 from the Graduate School of Public Administration at the Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration (Master’s degree).
➡️ Prior to this appointment, he served as Head of the Department for Coordination of the Management and Operation System of Multi-Apartment Housing Stock and Generalization of Renovation Projects at the Ministry of Construction and Housing and Communal Services of the Republic of Uzbekistan.