🏆 ЧИЛОНЗОРДА «ҲОКИМ КУБОГИ» СТАРТ ОЛДИ!
Президент Шавкат Мирзиёев раислигида жисмоний тарбия ва спорт соҳасидаги устувор вазифалар юзасидан ўтказилган видеоселектор йиғилишида берилган топшириқлар ҳамда «Соғлом инсон — соғлом миллат» ғояси асосида Чилонзор туманида корхона ва ташкилот ходимлари ўртасида кенг кўламли спорт мусобақаларига старт берилди.
Тумандаги барча корхона ва ташкилотларнинг 18 ёшдан катта бўлган ходимлари ўртасида ўтказилаётган мазкур «Ҳоким кубоги» ходимларнинг жисмоний фаоллигини ошириш ва соғлом турмуш тарзини кенг тарғиб қилишни мақсад қилган.
🏐 Мусобақа дастуридан ўрин олган спорт турлари: 🔹 Мини-футбол (эркаклар) 🔹 Шахмат ва шашка (эркак ва аёл) 🔹 Стол тенниси (эркак ва аёл) 🔹 Енгил атлетика (эркак ва аёл) 🔹 Волейбол (аёллар)
📅 Ўтказилиш вақти: 2026-йилнинг апрель-май ойлари давомида
Ғолиб ва совриндорларни қимматбаҳо совғалар ҳамда тантанали тақдирлаш маросими кутмоқда! Ташкилотингиз шарафини ҳимоя қилинг ва ғалабага эришинг!

🏆 В ЧИЛОНЗАРЕ СТАРТОВАЛ «КУБОК ХОКИМА»!
В соответствии с поручениями, данными на видеоселекторном совещании под председательством Президента Шавката Мирзиёева по приоритетным задачам в сфере физической культуры и спорта, а также на основе идеи «Здоровый человек — здоровая нация» в Чилонзорском районе дан старт широкомасштабным спортивным соревнованиям среди сотрудников предприятий и организаций.
«Кубок хокима» проводится среди сотрудников всех предприятий и организаций района в возрасте старше 18 лет и направлен на повышение физической активности работников и широкую пропаганду здорового образа жизни.
🏐 Виды спорта, включённые в программу соревнований: 🔹 Мини-футбол (мужчины) 🔹 Шахматы и шашки (мужчины и женщины) 🔹 Настольный теннис (мужчины и женщины) 🔹 Лёгкая атлетика (мужчины и женщины) 🔹 Волейбол (женщины)
📅 Сроки проведения: апрель–май 2026 года
Победителей и призёров ждут ценные подарки и торжественная церемония награждения! Защищайте честь своей организации и стремитесь к победе!