🏆 ЧИЛОНЗОРДА «ҲОКИМ КУБОГИ» СТАРТ ОЛДИ!
Президент Шавкат Мирзиёев раислигида жисмоний тарбия ва спорт соҳасидаги устувор вазифалар юзасидан ўтказилган видеоселектор йиғилишида берилган топшириқлар ҳамда «Соғлом инсон — соғлом миллат» ғояси асосида Чилонзор туманида корхона ва ташкилот ходимлари ўртасида кенг кўламли спорт мусобақаларига старт берилди.
Тумандаги барча корхона ва ташкилотларнинг 18 ёшдан катта бўлган ходимлари ўртасида ўтказилаётган мазкур «Ҳоким кубоги» ходимларнинг жисмоний фаоллигини ошириш ва соғлом турмуш тарзини кенг тарғиб қилишни мақсад қилган.
🏐 Мусобақа дастуридан ўрин олган спорт турлари: 🔹 Мини-футбол (эркаклар) 🔹 Шахмат ва шашка (эркак ва аёл) 🔹 Стол тенниси (эркак ва аёл) 🔹 Енгил атлетика (эркак ва аёл) 🔹 Волейбол (аёллар)
📅 Ўтказилиш вақти: 2026-йилнинг апрель-май ойлари давомида
Ғолиб ва совриндорларни қимматбаҳо совғалар ҳамда тантанали тақдирлаш маросими кутмоқда! Ташкилотингиз шарафини ҳимоя қилинг ва ғалабага эришинг!

🏆 “HOKIM CUP” STARTS IN CHILONZOR!
In accordance with the tasks given at the video selector meeting chaired by President Shavkat Mirziyoyev on priority issues in the field of physical education and sports, and based on the idea “Healthy Person — Healthy Nation”, large-scale sports competitions among employees of enterprises and organizations have started in Chilonzor district.
The “Hokim Cup” is being held among employees over the age of 18 from all enterprises and organizations in the district and aims to increase the physical activity of employees and widely promote a healthy lifestyle.
🏐 Sports included in the competition program: 🔹 Mini-football (men) 🔹 Chess and checkers (men and women) 🔹 Table tennis (men and women) 🔹 Athletics (men and women) 🔹 Volleyball (women)
📅 Dates: April–May 2026
Valuable gifts and a solemn award ceremony await the winners and prize-winners! Protect the honor of your organization and strive for victory!