9-март 2026-йил. Йўл ҳаракатини ташкил этиш маркази
⭕️ 9-март куни пойтахтда кўча-йўл тармоғининг техник ҳолатини яхшилаш, ҳаракат хавфсизлиги ва ўтказувчанлигини оширишга қаратилган ишлар режали асосда давом эттирилди.
🛣 Жорий таъмирлаш ишлари 🔹 Фрезалаш ишлари – 4 413 кв.м 📍 Янгиҳаёт туманида: Марғиб – 500 кв.м, Чортоқ – 200 кв.м; 📍 Яшнобод туманида: Жарқўрғон – 2 700 кв.м, Мўйноқ – 450 кв.м; 📍 Марказий кўчалар бошқармаси томонидан: Буюк ипак йўли – 100 кв.м, Осиё – 400 кв.м, ХАЙ – 8 кв.м, Гавҳар – 23 кв.м, Катта Ҳирмонтепа – 15 кв.м, Заргарлик – 17 кв.м. 🔹 Асфальтлаш ишлари – 1 216 кв.м 📍 Сергели туманида: Янгиҳаёт – 250 кв.м, Замахшарий – 350 кв.м; 📍 Марказий кўчалар бошқармаси томонидан: Буюк ипак йўли – 126 кв.м, Осиё – 420 кв.м, ХАЙ – 9 кв.м, Гавҳар – 25 кв.м, Катта Ҳирмонтепа – 17 кв.м, Заргарлик – 19 кв.м ⬆️ Йўл чизиқлари ва белгилар (тунги вақтда, соат 00:00 дан 06:00 гача) 🟡 Йўл ётиқ чизиқлари чизилди – 3 500 метр (Муқимий – 500 метр, Фарғона йўли кўчасида – 3 000 метр) 🔄 Йўл белгилари 32 та алмаштирилди, 14 та янги ўрнатилди: 📍 Буниёдкор кўчасида – 7 та алмаштирилди, 2 та янги ўрнатилди; 📍 Осиё кўчасида – 6 та алмаштирилди, 6 та янги ўрнатилди; 📍 ХАЙда – 19 та алмаштирилди, 6 та янги ўрнатилди. 🚦 Ақлли светофорлар 🔹 Буюк ипак йўли, Ш. Бурхонов ва Ботир Зокиров кўчаларида 8 дона ерости устунлари ўрнатилди, кабеллар ётқизилди, монтаж ишлари амалга оширилди; 🔹 Қатортоқ – Тахтапул чорраҳасида бетон қуйиш ишлари бажарилди; 🔹 Қатортоқ 1-тор – Қатортоқ чорраҳасида ер қазиш, қувур ётқизиш ва анкер блоклар ўрнатиш ишлари олиб борилди; 🔹 ТҲАЙ – Деҳқонобод ҳамда Чилонзор – Чўпонота чорраҳаларида светофорлар ўрнатилди. 🏗 Бекатларни янгилаш 🔹 Ботир Зокиров, Буюк ипак йўли ва Ислом Каримов кўчаларида 3 та бекат ўрнатилди; 🔹 Буюк ипак йўли – 2 та, Маҳтумқули – 2 та, Осиё – 1 та ва ХАЙ ҳудудларида – 1 та – жами 6 та замонавий бекатни янгилаш ишлари давом этмоқда. 🏗 Қўшимча ишлар 🔹 Буниёдкор, ХАЙ ва Осиё кўчаларида йўл белгилари учун мўлжалланган 61 та устун бўялди ва таъмирланди; 🔹 Маҳтумқули кўчасида 4 та, Себзор кўчасида 8 та – жами 12 та ёритиш устунлари бўялди.
Пойтахт йўлларида ҳаракат хавфсизлиги ва қулай инфратузилмани таъминлашга қаратилган ишлар изчил давом эттирилмоқда.
Дусмухамедов Алишер Исматиллаевич Тошкент шаҳар ҳокимининг ахборот технологияларини жорий этиш бўйича ўринбосари — Рақам...
Худайбергенов Давлетияр Бахтиярович Тошкент шаҳар ҳокимининг молия-иқтисодиёт ва камбағалликни қисқартириш масалалари бў...
Тошкент шаҳар ҳокимлиги ташаббуси билан йўлга қўйилган “Тошкент тажрибаси” лойиҳаси доирасида пойтахтлик педагогларнинг ...
Янгихаёт туманида ажрим кўрсаткичи ошган маҳаллаларда оилавий муносабатларни ўрганиш ва ажримларнинг олдини олишга қарат...

⭕️ On 9 March, in the capital, works aimed at improving the technical condition of the street and road network, increasing traffic safety and capacity continued on a planned basis.
🛣 Current repair works 🔹 Milling works – 4,413 m² 📍 In Yangihayot district: Marg‘ib – 500 m², Chortoq – 200 m²; 📍 In Yashnobod district: Jarqo‘rg‘on – 2,700 m², Mo‘ynoq – 450 m²; 📍 By the Central Streets Department: Buyuk Ipak Yuli – 100 m², Osiyo – 400 m², KHAY – 8 m², Gavhar – 23 m², Katta Hirmontepa – 15 m², Zargarlik – 17 m². 🔹 Asphalt laying works – 1,216 m² 📍 In Sergeli district: Yangihayot – 250 m², Zamaxshariy – 350 m²; 📍 By the Central Streets Department: Buyuk Ipak Yuli – 126 m², Osiyo – 420 m², KHAY – 9 m², Gavhar – 25 m², Katta Hirmontepa – 17 m², Zargarlik – 19 m² ⬆️ Road lines and signs (at night, from 00:00 to 06:00) 🟡 Horizontal road markings applied – 3,500 meters (Muqimiy – 500 meters, on Farg‘ona Yuli street – 3,000 meters) 🔄 Road signs 32 replaced, 14 new installed: 📍 On Bunyodkor street – 7 replaced, 2 new installed; 📍 On Osiyo street – 6 replaced, 6 new installed; 📍 On KHAY – 19 replaced, 6 new installed. 🚦 Smart traffic lights 🔹 On Buyuk Ipak Yuli, Sh. Burkhonov and Botir Zokirov streets, 8 underground poles were installed, cables laid and installation works completed; 🔹 At Qatortol – Taxtapul intersection, concrete pouring works were performed; 🔹 At Qatortol 1-tor – Qatortol intersection, earth excavation, pipe laying and anchor block installation works were carried out; 🔹 At THAY – Dehqonobod and Chilonzor – Cho‘ponota intersections, traffic lights were installed. 🏗 Bus stop renewal 🔹 On Botir Zokirov, Buyuk Ipak Yuli and Islom Karimov streets, 3 bus stops were installed; 🔹 On Buyuk Ipak Yuli – 2, Maxtumquli – 2, Osiyo – 1 and in KHAY areas – 1 – total 6 modern bus stops are being renewed (works ongoing). 🏗 Additional works 🔹 On Bunyodkor, KHAY and Osiyo streets, 61 poles intended for road signs were painted and repaired; 🔹 On Maxtumquli street – 4, on Sebzor street – 8 – total 12 lighting poles were painted.
Works aimed at ensuring traffic safety and convenient infrastructure on the capital’s roads continue consistently.
27.04.2026, 12:25
Alisher Ismatillaevich Dusmuhamedov has been appointed as Deputy Mayor of Tashkent City for the Implementation of Inform...
27.04.2026, 12:14
Dauletiyar Baxtiyarovich Khudaybergenov has been appointed as the First Deputy Mayor of Tashkent City for Finance, Econo...
The overseas internship of Tashkent teachers is ongoing
25.04.2026, 10:46
The overseas internship of Tashkent teachers is on...
Within the framework of the “Tashkent Experience” project initiated by the Tashkent city administration, overseas intern...
🔸 Families on the verge of divorce are being reconciled
24.04.2026, 10:35
🔸 Families on the verge of divorce are being reco...
In Yangihayot District, efforts are ongoing to study family relations and prevent divorces in neighborhoods with a high ...