➡️ “Temiryo‘lchilar” va “Birodarlik” mahallalarida obodonlashtirish ishlari bo‘yicha aniq vazifalar belgilandi
Mirobod tumanida hududlarni obodonlashtirish, sanitariya holatini yaxshilash va aholi uchun munosib yashash sharoitlarini yaratish borasidagi ishlar izchil davom ettirilmoqda.
Xususan, ertalab “Temiryo‘lchilar” va “Birodarlik” mahallalarida amalga oshiriladigan obodonlashtirish ishlariga bag‘ishlangan saf yig‘ini o‘tkazildi.
Unda tuman hokimi o‘rinbosari Farhod Najmiddinov, mahalla “yettiligi”, kommunal soha rahbarlari, mas’ul tashkilotlar va jamoatchilik vakillari ishtirok etdi.
Yig‘in davomida mahallalarning sanitariya holatini yaxshilash, yo‘l yoqalarini tartibga keltirish, chiqindilarni olib chiqish, noqonuniy qurilmalarni bartaraf etish bo‘yicha topshiriqlar berildi.
Shahar jamoat infratuzilmasini yangilash, aholi uchun uning ochiqligi, xavfsizligi va qulayligini oshirish borasida izch...
📍Yakkasaroy tumanidagi 249-sonli maktabgacha ta’lim tashkiloti 1964-yilda qurilgan. 360 nafar bolaga mo‘ljallangan ushb...
Toshkent shahar hokimligi ko‘magida 21–23-avgust kunlari Tashkent City hududida yozning eng issiq kunlariga bag‘ishlanga...

In Mirobod District, work on landscaping territories, improving sanitary conditions, and creating decent living conditions for the population continues consistently.
In particular, a lineup dedicated to the landscaping works to be carried out in the “Temiryo‘lchilar” and “Birodarlik” mahallas was held in the morning.
It was attended by Deputy District Hokim Farhod Najmiddinov, the mahalla “seven”, heads of the utility sector, representatives of responsible organizations, and the public.
During the gathering, instructions were given on improving the sanitary condition of the mahallas, putting road shoulders in order, removing waste, and eliminating illegal structures.
Preschool No. 249 has been renovated
18.08.2026, 09:50
📍Preschool education organization No. 249 in Yakkasaray District was built in 1964. Designed for 360 children, this fac...
The “Chilla Cool Flavors Festival” will be held in Tashkent
17.08.2026, 15:39
The “Chilla Cool Flavors Festival” will be held in...
With the support of the Tashkent City Administration, the “Chilla Cool Flavors Festival” dedicated to the hottest days o...
Personal reception of citizens was held
17.08.2026, 10:17
On August 14, 2026, in the building of the Tashkent City People’s Reception Office, O. Muminov, Deputy Mayor of Tashkent...