Bugunn erta tongdan Yangihayot tumani hokimi, Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari, tuman prokurori, tuman IIO FMB boshlig‘i, tuman hokimi o‘rinbosari, kommunal xizmat ko‘rsatish tashkilotlari, boshqaruv servis kompaniyalari hamda barcha tegishli idora va tashkilotlar mas’ullari ishtirokida navbatdagi saf yig‘ini bo‘lib o‘tdi
Saf yig‘inida tumandagi, xususan, yog‘och uylar va ularga tutash hududlarda "Dolzarb 40 kunlik" maxsus tadbirlari doirasida amalga oshirilayotgan ishlar samaradorligini yanada oshirish, tozalash, obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlarini tizimli tashkil etish hamda barcha mas’ul tashkilotlarning hamkorligini kuchaytirish yuzasidan aniq vazifalar belgilab berildi.
Shundan so‘ng, Yangihayot tumani hokimi hamda Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari mahallalar hududlarida o‘rganish ishlarini olib bordi.
"Qatortol" bozori atrofi noqonuniy qurilmalardan tozalanmoqda: piyodalar uchun qulaylik yaratiladi
03.08.2026, 11:02
"Qatortol" bozori atrofi noqonuniy qurilmalardan t...
Chilonzor tumanida aholi uchun xavfsiz, qulay va zamonaviy shahar muhitini yaratish borasidagi tizimli ishlar qat’iy da...

Сегодня рано утром состоялось очередное совещание с участием хокима Янгихаётского района, заместителя хокима города Ташкента, районного прокурора, начальника районного УВД, заместителя хокима района, организаций коммунальных услуг, управляющих сервисных компаний, а также ответственных лиц всех соответствующих ведомств и организаций
На построении были определены конкретные задачи по дальнейшему повышению эффективности работ, проводимых в районе, в частности в районах деревянных домов и прилегающих к ним территориях, в рамках специального мероприятия «Актуальные 40 дней», по системной организации работ по уборке, благоустройству и озеленению, а также по усилению сотрудничества всех ответственных организаций.
После этого хоким Янгихаётского района и заместитель хокима города Ташкента провели инспекционные работы на территориях махаллей.
В Чиланзарском районе системно продолжаются работы по созданию безопасной, комфортной и современной городской среды для ...