🏛 Unda mas’ullar Xalqchil Qonun doirasida olib borilayotgan xatlov jarayoni va uning natijalari, shuningdek, 2026-yil 15-iyundagi O‘RQ–1153-son Qonuni bilan “O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalariga hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarga bo‘lgan huquqlarni e’tirof etish to‘g‘risida”gi Qonunga kiritilgan o‘zgarishlar haqida ma’lumot berildi.
📝 Mazkur tadbirda Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputatlari S.Saifnazarov, S.Said Gaziyeva, V.Alimova hamda Toshkent shahar Kengashi kotibiyat mudiri, deputat D.Ravshanbekovlar ishtirok etdi. Tadbirning birinchi qismida boshqarma bo‘lim boshliqlari B.Abdumalikov hamda O.Anvarovlar so‘zga chiqib, mazkur xalqchil qonun bilan aholiga yaratilgan qulayliklar, xatlov natijalari va qonunchilikdagi yangiliklar haqida ma’lumot berildi. Mazkur tizim nafaqat ko‘chmas mulklarni huquqiy muhofaza qilish, balki yurtdoshlarimizga barqaror yashash, tadbirkorlik qilish, kredit olish imkoniyatlarini yaratishligi alohida qayd etib o‘tildi.
🔺 Shundan so‘ng Qonun doirasida huquqlari e’tirof etilgan bir guruh fuqarolar samimiy qutlandi. Tadbirining ikkinchi qismida OAV xodimlari Shayxontohur tumanida olib borilayotgan xatlov jarayonlarini bevosita joyiga chiqib o‘rgandilar. Bu jarayonda kadastr muhandislari, mahalla faollari va fuqarolar bilan ham yaqindan muloqot qilindi.
Hurmatli toshkentliklar!Toshkent shahar hokimligi sizlarni Xalqlar do‘stligi kuni bilan samimiy muborakbod etadi. T...
Sergeli maktablarida raqamlashtirish: Aqlli kameralar va Yagona ijtimoiy monitoring tizimi joriy etiladi
Sergeli maktablarida raqamlashtirish: Aqlli kamera...
👍 Sergeli tuman hokimligida maktablarda davomatni yaxshilash va zamonaviy texnologiyalarni joriy etishga bag‘ishlangan ...

🏛 Responsible officials provided information on the inventory process being conducted within the framework of the People’s Law and its results, as well as on the amendments introduced by Law of the Republic of Uzbekistan No. ORQ–1153 dated June 15, 2026, to the Law “On the Recognition of Rights to Self-Seized Land Plots and to Buildings and Structures Built on Them”.
📝 The event was attended by deputies of the Tashkent City Council of People’s Deputies S. Saifnazarov, S. Said Gaziyeva, V. Alimova, as well as the Head of the Secretariat of the Tashkent City Council, deputy D. Ravshanbekov. In the first part of the event, heads of departments of the administration B. Abdumalikov and O. Anvarov spoke and provided information about the conveniences created for the population by this People’s Law, the results of the inventory, and the innovations in legislation. It was particularly noted that this system not only provides legal protection for real estate but also creates opportunities for our compatriots for stable living, entrepreneurship, and obtaining loans.
🔺 After that, a group of citizens whose rights were recognized within the framework of the Law was sincerely congratulated. In the second part of the event, media representatives studied the inventory process being carried out in Shaykhontohur District directly on site. During this process, close communication was also held with cadastre engineers, mahalla activists, and citizens.