📈Sessiyada poytaxtning ijtimoiy-iqtisodiy rivoji, aholi murojaatlari bilan ishlash, qonuniylikni ta’minlash hamda shahar infratuzilmasiga oid muhim masalalar ko‘rib chiqildi.
Jumladan, davlat organlari va tashkilotlarida murojaatlar bilan ishlash holati, jinoyatchilikni qisqartirish va korrupsiyaning oldini olish borasida 2026-yilning ikkinchi choragida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan axborotlar tinglandi.
📊 Shuningdek, Toshkent shahrining eksport va investitsiya salohiyatini oshirish, hududiy investitsiya dasturlari hamda xorijiy investitsiyalar ishtirokidagi loyihalar ijrosi, turizm salohiyatini rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
📊Bundan tashqari sessiya davomida yer va kadastr munosabatlari, o‘zboshimchalik bilan egallangan yer uchastkalari va ulardagi qurilmalarga bo‘lgan huquqlarni e’tirof etish, yer uchastkalarini davlat va jamoat ehtiyojlari uchun olib qo‘yish jarayonlarini ochiq muhokama qilish masalalari yuzasidan hisobotlar tinglandi va deputatlar tomonidan muhokama qilindi.
O‘zbekistonda ko‘rsatilayotgan har ikki xizmatning...
⚡️2026-yilning 6 oyida poytaxtda xizmatlar hajmi 274,4 trln so‘mni tashkil etib, o‘tgan yilning mos davriga nisbatan 19,...
Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilari uchun maxsus xizmat
Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilari uchun max...
➡️16-iyuldan Toshkent shahar Yoshlar markazida bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash va kasbiy faoliyatini boshlashga ko‘...

📈На сессии были рассмотрены важные вопросы, касающиеся социально-экономического развития столицы, работы с обращениями населения, обеспечения законности и городской инфраструктуры.
В частности, заслушана информация о состоянии работы с обращениями граждан в государственных органах и организациях, а также о мерах, реализованных во втором квартале 2026 года по сокращению преступности и предупреждению коррупции.
📊 Кроме того, обсуждены вопросы повышения экспортного и инвестиционного потенциала города Ташкента, реализации территориальных инвестиционных программ и проектов с участием иностранных инвестиций, а также развития туристического потенциала столицы.
📊Также в ходе сессии были заслушаны отчёты и проведено депутатское обсуждение вопросов земельных и кадастровых отношений, признания прав на самовольно занятые земельные участки и возведённые на них здания и сооружения, а также организации открытого обсуждения процессов изъятия земельных участков для государственных и общественных нужд