➡️ Shu maqsadda bugun Yakkasaroy tumani Xalq qabulxonasida tuman hokimi o‘rinbosari – Oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i Dilfuza Rasulmuhamedovaning navbatdagi shaxsiy qabuli o‘tkazildi.
👍 Qabul davomida fuqarolar tomonidan ishga joylashish, uy-joy bilan bog‘liq masalalar, ta’mirlash ishlari, subsidiya olish hamda boshqa ijtimoiy masalalar yuzasidan murojaatlar bildirildi.
👉 Murojaatlarning aksariyati joyida ijobiy hal etildi. Qo‘shimcha o‘rganish talab etadigan masalalar esa mas’ul tashkilotlar ishtirokida nazoratga olinib, ularning ijrosini ta’minlash uchun aniq muddatlar belgilab berildi.

➡️ С этой целью сегодня в Народной приёмной Яккасарайского района состоялся очередной личный приём заместителя хокима района — начальника отдела семьи и женщин Дилфузы Расулмухамедовой.
👍 В ходе приёма граждане обращались по вопросам трудоустройства, жилья, ремонтных работ, получения субсидий и другим социальным вопросам.
👉 Большинство обращений было решено положительно на месте. Вопросы, требующие дополнительного изучения, взяты на контроль с участием ответственных организаций, для обеспечения их исполнения установлены конкретные сроки.