YHTEM Toshkent jamoat transportini har bir yo‘lovchi uchun chinakamiga qulay qilish yo‘lida ishlarni davom ettirmoqda
Yaqin vaqtgacha Islom Karimov shoh ko‘chasida (mo‘ljal: MUM, Alisher Navoiy nomidagi davlat akademik katta teatri) yo‘lovchilarning avtobusga chiqish va tushishida birmuncha noqulayliklar bor edii. Yo‘lovchilar yo‘lini xavfsiz va qulay qilish maqsadida YHTEM zamonaviy perron qurilishini boshladi. Ushbu yechim barcha fuqarolar uchun transportga qulay chiqish va tushish imkonini beradi.
Aynan nimalar qilinmoqda:
✅ Qulay chiqish va tushish: Maydoncha kerakli balandlikka ko‘tarildi. Endi avtobusga chiqish va undan tushish ancha tez va oson bo‘ladi.
✅ Ko‘rish qobiliyati zaif fuqarolar uchun taktil plitkalar yotqizilmoqda, shuningdek, aravachalarda harakatlanuvchilar uchun qulay qiyaliklar (panduslar) barpo etilmoqda.
✅ Tez orada bu yerda poytaxtimizning ushbu go‘zal maskaniga mos keladigan zamonaviy bekat qad rostlaydi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida jismoniy tarbiya va sport sohasidagi ustuvor vazifalar yuzasidan o‘tkazilgan vid...
✅ "Yangi Sergeli" mahallasi profilaktika inspektori B.Alijonovning xizmat faoliyati va yashash sharoiti bilan yaqindan t...
Va’da berganimizdek, Lutfiy ko‘chasi bilan kesishgan chorrahadan Farhod ko‘chasi chorrahasigacha bo‘lgan masofa poytaxt ...

ЦОДД продолжает работу над тем, чтобы общественный транспорт Ташкента стал по-настоящему удобным и доступным для каждого
До недавнего времени посадка и высадка на проспекте Ислама Каримова (Ориентир ЦУМ, ГАБТ имени А.Навои) была затруднена. Чтобы сделать путь пассажиров безопасным и удобным, ЦОДД приступил к строительству современного перрона. Это решение обеспечит удобный доступ к транспорту для всех граждан.
Что именно мы делаем:
✅ Удобная посадка: Площадка поднята до необходимого уровня. Теперь заходить в автобус и выходить из него станет намного быстрее и легче.
✅ Мы укладываем тактильную плитку для слабовидящих граждан и обустраиваем плавные съезды для колясок.
✅ Совсем скоро здесь появится современная остановка, которая гармонично дополнит облик этой прекрасной локации нашей столицы.
🚀 ЦОДД — на службе безопасности и комфорта столичных дорог
В соответствии с поручениями, данными на видеоселекторном совещании под председательством Президента Шавката Мирзиёева п...
✅ С целью ознакомления с условиями службы и проживания участкового инспектора профилактики махалли «Янги Сергели» Б. Али...