Olmazor tumanidagi Ziyo ko‘chasida keng qamrovli ishlar amalga oshirildi. Bular jumlasiga drenaj va sug‘orish tizimini o‘tkazish, yo‘l va piyodalar yo‘laklarini ta’mirlash, bordyurlar o‘rnatish, qo‘shimcha ko‘kalamzorlashtirish, shuningdek, yangi bekat majmuasini o‘rnatish kiradi. Keyinchalik ko‘cha jamoat transporti yo‘nalishi tarmog‘iga kiritiladi.
Tumanning serqatnov, gavjum manzillariga tutashgan ko‘chani yo‘nalish tarmog‘iga kiritish ko‘p bosqichli jarayon bo‘lib, idoralararo kelishuvni talab etadi. Bu jarayon yo‘lovchilar oqimi va mahalliy aholi harakatlanishining umumiy dinamikasi bo‘yicha hisob-kitoblarni o‘z ichiga oladi. Hozirgi paytda mazkur jarayon yakuniga yetmoqda va oyning uchinchi dekadasida Ziyo ko‘chasida ikkita yo‘nalish bo‘yicha avtobuslar qatnovi yo‘lga qo‘yilishi rejalashtirilgan.
Ko‘chada bir tomonlama harakat mavjudligini hisobga olib, "A" yo‘lagi yo‘lning bekat majmuasi joylashgan tomonida bo‘ladi.
O‘z navbatida, Toshkent shahri aholisi va ommaviy axborot vositalari vakillariga, har qanday savol yuzasidan hokimlik matbuot xizmatiga quyida keltirilgan aloqa kanallaridan biri orqali murojaat qilishingiz mumkinligini eslatib o‘tamiz.
Tadbirda Mirobod tumani hokimining o‘rinbosari Saidrasul Saidxanov ishtirok etib, yoshlar bilan ochiq muloqot qildi. Uch...
🔺Uchrashuv davomida yo‘l harakatini tashkil etishda xorijiy tajriba va uni poytaxtda joriy etish bo‘yicha amalga oshiri...
💠 1964-yilda barpo etilgan, yarim asrdan ziyod vaqt davomida xizmat qilib kelgan ushbu bog‘cha bugungi kun talablariga ...
Maxtumquli ko‘chasi — bu qayta ko‘rib chiqishni talab qiladigan ulkan transport oqimidir. Biz amalga oshirgan yechimlar ...

ОФИЦИАЛЬНОЕ РАЗЪЯСНЕНИЕ
На улице Зиё, расположенной в Алмазарском районе, реализована комплексная работа, включающая прокладку дренажной и поливной системы, ремонт дорог и тротуаров, установку бордюров, дополнительное озеленение, а также, установку нового остановочного комплекса, с дальнейшим включением улицы в маршрутную сеть общественного транспорта.
Включение улицы, прилегающую к точке притяжения района, в маршрутную сеть – многоступенчатый процесс, требующий межведомственного согласования и включающий расчёты по пассажиропотоку, общей динамике миграции локального населения. В настоящее время, данный процесс подходит к этапу завершения и в третьей декаде месяца по улице Зиё планируется запуск автобусов по двум маршрутам.
Учитывая, что на улице действует одностороннее движение, полоса «А» будет расположена по той стороне дороги, на которой размещён остановочный комплекс.
В свою очередь, напоминаем, жителям Ташкента и представителям СМИ, что по любым вопросам вы можете обращаться в пресс-службу хокимията, по одному из каналов связи, приведенных ниже.
Посмотреть «Отчёт о финансовых результатах за 4 квартал 2005 года» можно по ссылке.Также можно посмотреть бухгалтерский ...
До недавнего времени посадка и высадка на проспекте Ислама Каримова (Ориентир ЦУМ, ГАБТ имени А.Навои) была затруднена. ...
В соответствии с поручениями, данными на видеоселекторном совещании под председательством Президента Шавката Мирзиёева п...