Техник носоз табиий газ ҳисоблагичини қиёслашдан ўтказиш (ечиш ва ўрнатиш билан бирга)
1. Ариза берувчи ЯИДХПда рўйхатдан ва/ёки авторизациядан ўтади ва сўров юборади. 2.Талабгор билан келишилган вақтда, унинг иштирокида тегишли далолатнома тузган ҳолда ҳисобга олиш ускунасини ечиб олинади. 3. Метрологик хизмати ҳисобга олиш ускунасини ҲГТТдан қабул қилиб, қиёслашдан ўтказади. Сертификат ва хабарнома расмийлаштирилгандан сўнг уларни ЭРИ билан тасдиқлаб, ҲГТТга, шунингдек, ДХМга (ўзи келиб мурожаат этган тақдирда) ёки ЯИДХП орқали талабгорга (электрон тарзда мурожаат этган тақдирда) электрон шаклда юборилади. 4. ҲГТТга сертификат ёки хабарнома келиб тушганидан сўнг ҳисобга олиш ускунасини метрология хизматидан олиб кетилади. 5. Талабгор билан келишилган вақтда сўровномада кўрсатилган манзилга бориб, хисобга олиш ускунасини ўрнатиб бериш ва уч нусхада тегишли далолатнома тузган ҳолда тамғалаш, далолатноманинг бир нусхасини талабгорда қолдирилади.
14 иш куни мобайнида
Йиғим Ягона портал орқали топширилганда миқдори - 506250 сўм (1.35 БҲМ)
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 20 августдаги 698-сон "Юридик ва жисмоний шахсларнинг электр энергияси, табиий газ, ичимлик ва иссиқ сувни ҳисобга олиш ускуналарини (ҳисоблагичларни) ечиш, қиёслашдан ўтказиш ва ўрнатиш бўйича давлат хизматлари кўрсатишнинг маъмурий регламентларини тасдиқлаш тўғрисида"ги қарори

Поверка неисправного счётчика природного газа (в том числе, снятие и установка)
1. Заявитель проходит регистрацию и/или авторизацию на ЕПИГУ и отправляет запрос. 2. В согласованное с заявителем время, счётчик снимается в его присутствии с оформлением соответствующего акта. 3. Метрологическая служба получает прибор учёта от РГО для поверки. После поверки оформляется сертификат и уведомление с подтвержденной ЭЦП, после чего отправляется в РГО, а также ЦГУ (при явочном посещении) или ЕПИГУ (при онлайн обращении). 4. После получения сертификата и уведомления РГО забирает прибор учёта с метрологической службы. 5. В согласованное с заявителем время сотрудник приходит по адресу, указанному в заявке, установит, запломбирует счетчик природного газа, сделает отметку в трех экземплярах соответствующим актом, один экземпляр акта остается у заявителя.
В течение 14 рабочих дней
Сбор Сумма при подаче через Единый портал - 506250 сум (1.35 БРВ)
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 20 августа 2019 г. № 698 «Об утверждении административных регламентов оказания государственных услуг по установке, снятию и поверке приборов учета (счетчиков) электрической энергии, природного газа, питьевой и горячей воды»
Call центр:1104