🏢Бугун Бектемир туманидаги 290-сонли умумтаълим мактаби янгича қиёфада ўқувчилар учун ўз эшикларини очди. Мактаб ҳудудида 750 ўринли янги ўқув биноси бунёд этилиб, 1975-йилда қурилган 960 ўринли мавжуд бино тўлиқ таъмирланди. Натижада таълим даргоҳининг умумий сиғими 1 714 ўринга етказилиб, ўқувчилар учун замонавий ва қулай таълим муҳити яратилди.
🔔Таълим даргоҳида ўқув жараёнини самарали ташкил этиш учун барча зарур шароитлар яратилган: шинам синфхоналар, машғулот хоналари, замонавий ошхона, спорт заллари ҳамда фаоллар зали ўқувчилар ихтиёрига топширилди.
Мактабнинг очилиш маросимида Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари Дурдона Раҳимова, масъул ташкилотлар раҳбарлари, нуронийлар, ота-оналар ҳамда ўқувчилар иштирок этди.
✔️Тадбир давомида янгиланган мактабда яратилган шароитлар билан яқиндан танишилиб, ўқувчилар билан самимий мулоқот қилинди.
Шаҳрисабз кўчасидаги BRT йўлаги фойдаланишга топширилди
04.09.2026, 10:05
Шаҳрисабз кўчасидаги BRT йўлаги фойдаланишга топши...
Тошкент шаҳрида жамоат транспортига устуворлик бериш, автобуслар ҳаракатини тезкор ва барқарор ташкил этиш мақсадида Шаҳ...
Автомобиллар сони 30 фоизга ошди, аммо тирбандлик 6 баллда сақланди: ЙҲТЕМ Вазиятлар маркази Тошкент транспорт оқимини қандай бошқармоқда?
Автомобиллар сони 30 фоизга ошди, аммо тирбандлик ...
Давлат бошқарувида очиқлик ва шаффофликни таъминлаш – коррупциянинг олдини олишнинг энг самарали механизми
Давлат бошқарувида очиқлик ва шаффофликни таъминла...
Янги Ўзбекистонда давлат бошқаруви тизимини очиқлик, шаффофлик ва ҳисобдорлик тамойиллари асосида ташкил этиш давлат сиё...
Ҳурматли талабалар!
Тошкент шаҳрида талабаларнинг кундалик транспорт ҳаракатини ўрганиш мақсадида қисқа сўровнома ўтказилмоқда.📲 Ботга кири...

В Бектемирском районе сдан в эксплуатацию еще один образовательный объект
🏢Сегодня общеобразовательная школа No 290 Бектемирского района распахнула свои двери для учеников в обновлённом виде. На территории школы был возведён новый учебный корпус на 750 мест, а существующее здание на 960 мест, построенное в 1975 году, было полностью отремонтировано. В результате общая вместимость образовательного учреждения увеличилась до 1714 мест, и для учащихся была создана современная и комфортная образовательная среда.
🔔В учебном заведении созданы все необходимые условия для эффективной организации учебного процесса: в распоряжение учащихся предоставлены уютные классы, учебные кабинеты, современная столовая, спортивные залы и актовый зал.
🇺🇿В церемонии открытия школы приняли участие заместитель хокима города Ташкента Дурдона Рахимова, руководители ответственных организаций, представители старшего поколения, родители и учащиеся.
✔️В ходе мероприятия участники ознакомились с условиями, созданными в обновлённой школе, и провели душевную беседу с учащимися.
BRT-полоса на улице Шахрисабз введена в эксплуатацию
04.09.2026, 10:05
BRT-полоса на улице Шахрисабз введена в эксплуатац...
В Ташкенте введён в эксплуатацию первый этап BRT-полосы на улице Шахрисабз, реализованный в целях обеспечения приоритета...
На 30% больше автомобилей, но загруженность удержана на 6 баллах: как Ситуационный центр ЦОДД управляет движением Ташкента