«Хислат» маҳалласида аҳоли учун қулай, хавфсиз ва обод муҳит яратиш мақсадида кенг кўламли бунёдкорлик ишлари амалга оширилди
🌿Маҳаллада 2 200 метр суғориш тизими ўрнатилиб, 1 та қудуқ қазилди ва ишга туширилди. 4 600 кв. метр яшил ҳудуд барпо этилиб, 500 туп манзарали ва мева-ли дарахт ҳамда бута кўчатлари экилди.
🏢Шунингдек, 22 та кўп қаватли уйнинг фасади, 3 000 кв.метр том қисми ва 3 та уй кириш қисмидаги сойабонлар таъмирланди. 8 та уй олдида отмостка ишлари бажарилиб, уйлар атрофининг яна 1 100 кв.метр қисми ободонлаштирилди.
🛣6 000 кв.метр ички йўл ва 4 200 кв.метр пиёдалар йўлаги таъмирланди. 600 метр ирригация тармоғи янгиланди, 1 800 метр бордюр, 450 метр темир панжара ҳамда 13 та тунги ёритиш чироғи ўрнатилди.
⚽️Аҳолининг мазмунли ҳордиқ чиқариши учун 1 та мини-футбол майдони, 2 та универсал спорт майдончаси, 4 та болалар майдончаси, 1 та хиёбон, 1 та амфитеатр, 1 та «Нуронийлар маскани» ва 8 та дам олиш айвончаси барпо этилди.
🚴Бундан ташқари, 600 метр велосипед йўлаги ва маҳалла ҳудудига кириш қисмида 1 та арка қурилди.
15 июль ойда халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг Ёшлар сиёсати, маданият ва спорт масалалари бўйича доимий комисс...
👍 Учтепа туманида ҳудуддаги мавжуд ҳамда янги ташкил этилаётган мавзелар ва географик объектлар номларини қонунчилик та...
Мирзо Улуғбек тумани Мустақиллик шоҳ кўчасида йўл инфратузилмасини яхшилаш, транспорт оқимини тартибга солиш ҳамда жамоа...

В махалле "Хислат" были проведены масштабные работы по благоустройству с целью создания комфортной, безопасной и благополучной среды для жителей.
🌿 В махалле была проложена ирригационная система протяженностью 2 200 метров, вырыт и запущен в эксплуатацию 1 колодец. Создана зелёная зона площадью 4 600 кв. метров, высажено 500 саженцев декоративных и плодовых деревьев и кустарников.
🏢 Кроме того, были отремонтированы фасады 22 многоэтажных домов, 3 000 кв. метров кровли и козырьки над подъездами в 3 домах. У 8 домов была выполнена отмостка, а также благоустроено ещё 1 100 кв. метров прилегающей территории.
🛣Отремонтировано 6 000 кв. метров внутренних дорог и 4 200 кв. метров тротуаров. Обновлено 600 метров ирригационной сети, установлено 1 800 метров бордюров, 450 метров металлической ограды и 13 фонарей ночного освещения.
⚽️ Для содержательного досуга населения были построены 1 мини-футбольное поле, 2 универсальные спортивные площадки, 4 детские площадки, 1 сквер, 1 амфитеатр, 1 центр для пожилых "Нуронийлар маскани" и 8 беседок для отдыха.
🚴 Помимо этого, была проложена велосипедная дорожка протяженностью 600 метров и установлена арка на въезде на территорию махалли.
Заседание постоянной комиссии Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов
17.07.2026, 10:19
Заседание постоянной комиссии Ташкентского городск...
15 июля состоялось заседание постоянной комиссии Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов по вопросам молодёжн...
В Учтепинском районе обсудили вопросы приведения названий географических объектов в соответствие с требованиями законодательства
16.07.2026, 11:53
В Учтепинском районе обсудили вопросы приведения н...
Отремонтированный участок проспекта Мустакиллик будет открыт, а на противоположной стороне начнётся следующий этап строительных работ