«Хислат» маҳалласида аҳоли учун қулай, хавфсиз ва обод муҳит яратиш мақсадида кенг кўламли бунёдкорлик ишлари амалга оширилди
🌿Маҳаллада 2 200 метр суғориш тизими ўрнатилиб, 1 та қудуқ қазилди ва ишга туширилди. 4 600 кв. метр яшил ҳудуд барпо этилиб, 500 туп манзарали ва мева-ли дарахт ҳамда бута кўчатлари экилди.
🏢Шунингдек, 22 та кўп қаватли уйнинг фасади, 3 000 кв.метр том қисми ва 3 та уй кириш қисмидаги сойабонлар таъмирланди. 8 та уй олдида отмостка ишлари бажарилиб, уйлар атрофининг яна 1 100 кв.метр қисми ободонлаштирилди.
🛣6 000 кв.метр ички йўл ва 4 200 кв.метр пиёдалар йўлаги таъмирланди. 600 метр ирригация тармоғи янгиланди, 1 800 метр бордюр, 450 метр темир панжара ҳамда 13 та тунги ёритиш чироғи ўрнатилди.
⚽️Аҳолининг мазмунли ҳордиқ чиқариши учун 1 та мини-футбол майдони, 2 та универсал спорт майдончаси, 4 та болалар майдончаси, 1 та хиёбон, 1 та амфитеатр, 1 та «Нуронийлар маскани» ва 8 та дам олиш айвончаси барпо этилди.
🚴Бундан ташқари, 600 метр велосипед йўлаги ва маҳалла ҳудудига кириш қисмида 1 та арка қурилди.
15 июль ойда халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг Ёшлар сиёсати, маданият ва спорт масалалари бўйича доимий комисс...
👍 Учтепа туманида ҳудуддаги мавжуд ҳамда янги ташкил этилаётган мавзелар ва географик объектлар номларини қонунчилик та...
Мирзо Улуғбек тумани Мустақиллик шоҳ кўчасида йўл инфратузилмасини яхшилаш, транспорт оқимини тартибга солиш ҳамда жамоа...

In order to create a comfortable, safe and well-maintained environment for the population in “Xislat” mahalla, large-scale construction works were carried out.
🌿In the mahalla, a 2,200-meter irrigation system was installed, 1 well was dug and put into operation. A 4,600 sq.m. green area was created, and 500 ornamental and fruit trees as well as shrubs were planted.
🏢In addition, the facades of 22 multi-storey buildings, 3,000 sq.m. of roofing, and canopies at the entrances of 3 houses were repaired. Paving works were carried out in front of 8 houses, and another 1,100 sq.m. of the area around the houses was improved.
🛣6,000 sq.m. of internal roads and 4,200 sq.m. of pedestrian paths were repaired. A 600-meter irrigation network was renewed, 1,800 meters of curbs, 450 meters of metal fencing, and 13 night lighting fixtures were installed.
⚽️For the meaningful leisure of the population, 1 mini-football field, 2 universal sports grounds, 4 children’s playgrounds, 1 alley, 1 amphitheater, 1 “Nuroniylar Maskani” and 8 recreation pavilions were built.
🚴In addition, a 600-meter bicycle path was laid and 1 arch was built at the entrance to the mahalla territory.
Meeting of the Standing Commission of the Tashkent City Council of People’s Deputies
17.07.2026, 10:19
Meeting of the Standing Commission of the Tashkent...
On July 15, a meeting of the Standing Commission on Youth Policy, Culture and Sports of the Tashkent City Council of Peo...
Issues of Bringing Geographical Object Names into Compliance with Legal Requirements Discussed in Uchtepa District
16.07.2026, 11:53
Issues of Bringing Geographical Object Names into ...
The repaired section of Mustaqillik Shoh Street will open, and construction works will begin in the opposite direction