Чилонзорда ФВВ ўқув машқлари
ФВВ вазирининг биринчи ўринбосари, Тошкент шаҳар ФВББ бошлиғи биринчи ўринбосари ҳамда Чилонзор тумани ФВВ раҳбарияти иштирокида Бунёдкор шоҳ кўчасида жойлашган «ОЛТИН МАРКАЗИ» кўнгилочар савдо марказида фавқулодда вазиятлар ва ёнғин содир бўлиши мумкин бўлган ҳолатларда фуқаролар ҳамда ишчи-ходимларни тезкор, тартибли ва хавфсиз тарзда эвакуация қилиш бўйича ўқув-амалий машғулотлар ўтказилди.
Ўқув машғулотлари жараёнида шартли фавқулодда вазият ва ёнғин ҳолати моделлаштирилиб, эвакуация жараёнининг барча босқичлари амалиётда синовидан ўтказилди.
Мазкур ўқув-амалий машғулотлар аҳоли хавфсизлигини таъминлаш, фавқулодда вазиятларнинг олдини олиш ҳамда уларнинг салбий оқибатларини камайтиришга қаратилган муҳим профилактик тадбир ҳисобланади.
Эслатиб ўтамиз, бугун, 31-январдан 1-февралга ўтар кечаси соат 00:00 дан «Ташаббускор халқ учун — янги имкониятлар ...

При участии первого заместителя министра по чрезвычайным ситуациям, первого заместителя начальника Главного управления по чрезвычайным ситуациям города Ташкента и руководства Чиланзарского района в развлекательном торговом центре «ОЛТИН МАРКАЗИ», расположенном на улице Бунёдкор шох, были проведены учебно-практические занятия по оперативной, упорядоченной и безопасной эвакуации граждан и сотрудников в случае возникновения чрезвычайных ситуаций и пожаров.
В ходе учебных занятий была смоделирована условная чрезвычайная ситуация и пожар, и все этапы процесса эвакуации были проверены на практике.
Данные учебно-практические занятия являются важным профилактическим мероприятием, направленным на обеспечение безопасности населения, предотвращение чрезвычайных ситуаций и снижение их негативных последствий.