«Соҳил» маҳалласидаги трансформатор пунктининг қуввати оширилди
🍁🛠 Бектемир туман электр та`миноти корхонаси мутахассислари томонидан туманнинг «Соҳил» маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида жойлашган ТП-7602–сонли трансформатор пунктидаги 400 кВА бо`лган трансформатор янги ГКТП 630/10 кВА боʻлган юқори кучланишли трансформатор пункти оʻрнатилди.
🍁🛠 Мазкур лойиҳа, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 11-мартдаги «Тошкент шаҳридаги истемолчиларни энергия ресурслари билан барқарор таминлаш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПҚ-91-сонли Қарорига мувофиқ бажарилмоқда.
Тошкент шаҳар ҳокимлиги қошидаги жамоатчилик кенгаши ўз ишини давом эттиради
Тошкент шаҳар ҳокими Қозоғистоннинг Open Technologies Group компанияси вакиллари билан учрашди
Давлат иштирокидаги корхоналар, шунингдек, ушбу корхоналарга тегишли бўлган юридик шахслар тасарруфидаги енгил автомобиллар, хизмат уйлари ва бошқа кўчмас мулклар тўғрисидаги маълумотлар

The capacity of the transformer station in the "Sohil" neighborhood has been increased
🍁🛠 Specialists of the Bektemir district electricity supply enterprise installed a new high-voltage transformer station with a capacity of 400 kVA, GKTP 630/10 kVA, at the transformer station No. TP-7602, located in the "Sohil" neighborhood citizens' assembly area of ​​the district.
🍁🛠 This project is being implemented in accordance with the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-91 dated March 11, 2023 "On measures to ensure the sustainable supply of energy resources to consumers in the city of Tashkent".