"Xavfsiz va sog‘lom yurt" tadbiri doirasida Chilonzor tumani IIOFMB rahbarlariga nomma-nom biriktirilgan hamda Probatsiya nazoratidagi yoshlar bilan uchrashuvlar tashkil etildi.
Uchrashuv davomida narkotik bilan bog’liq jinoat sodir etganlik uchun jazo choralari kuchaytirilganligi keng muhokomada bo’ldi. Aniqlangan masalalarni bartaraf etish, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, bandligini ta’minlash, ularni ijtimoiy hayotga moslashtirish hamda turli sport to‘garaklariga jalb etish bo‘yicha mutasaddi tashkilotlar bilan zarur choralar belgilab olindi.
Shuningdek, jinoyat ishlari b’yicha Chilonzor tuman sudi sudyalari ishtirok etishib 11 nafar nazorat ostidagi shaxslarni ishlarini ko’rib chishdi. Shu bilan bir qatorda Kambag’allikni qisqartirish bo’limi xodimlari hamda tadbirkorlar ishtirok etishib ishga marhamat tadbiri o’tkazilib 6 nafar nazorat ostidagi shaxslarni ish bilan band qilish masalasi ko’rildi.

В ходе встреч широко обсуждалось ужесточение мер наказания за совершение преступлений, связанных с наркотиками. Были определены необходимые меры совместно с ответственными организациями по устранению выявленных проблем, содержательному проведению свободного времени молодёжи, обеспечению их занятости, адаптации к социальной жизни, а также привлечению в различные спортивные кружки.
Кроме того, с участием судей Чилонзорского районного суда по уголовным делам были рассмотрены дела 11 лиц, находящихся под контролем. Наряду с этим сотрудниками Отдела по сокращению бедности и предпринимателями был проведён благотворительный приём «Добро пожаловать на работу», в рамках которого рассмотрен вопрос трудоустройства 6 лиц, находящихся под контролем.