Turizm va media sohasida hamkorlik imkoniyatlari muhokama qilindi
Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari Sanjar Tadjiev hamda Xitoy Xalq Respublikasining Sichuan provinsiyasi Tashqi ishlar boshqarmasi direktori o‘rinbosari Li Xuaysyan boshchiligidagi delegatsiyasi o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Delegatsiya tarkibida turizm va OAV sohasi vakillari bo‘lib, uchrashuvda ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish, madaniy va media loyihalarda hamkorlik qilish,  tajriba almashish va Toshkent turizm salohiyatini Xitoy bozorida targ‘ib qilish masalalari muhokama qilindi.
Sanjar Tadjiev hududlararo aloqalarni mustahkamlash muhimligini qayd etib, bunday tashriflar xalqlar o‘rtasidagi do‘stlik va ishbilarmonlikni rivojlantirishga xizmat qilishini alohida ta’kidladi.
Delegatsiya shuningdek, Milliy teleradiokompaniya rahbariyati bilan uchrashdi hamda qo‘shma media loyihalar istiqbollari muhokama qilindi.

Обсуждены перспективы сотрудничества в сфере туризма и медиа
Заместитель хокима города Ташкента Санжар Таджиев провёл встречу с делегацией провинции Сычуань Китайской Народной Республики во главе с заместителем директора Департамента внешних связей Ли Хуайсяном.
В состав делегации вошли представители туристической отрасли и средств массовой информации. В ходе переговоров были рассмотрены вопросы расширения двустороннего сотрудничества, реализации совместных культурных и медиапроектов, обмена опытом, а также продвижения туристического потенциала Ташкента на рынке Китая.
Санжар Таджиев подчеркнул значимость укрепления межрегиональных связей и отметил, что подобные визиты способствуют развитию дружбы и углублению деловых отношений между нашими странами.
В рамках визита делегация также встретилась с руководством Национальной телерадиокомпании и обсудила перспективы реализации совместных медиапроектов.