Shayxontohur, Yakkasaroy va Mirobod tumanlari hokimlari oliy ta’lim muassasalari bitiruvchilari bilan uchrashuvlar o'tkazdi
Uchrashuvlarda tuman hokimlari bilan birgalikda hokim o‘rinbosarlari, bank tizimi vakillari, “Inson” ijtimoiy himoya agentligi mutasaddilari hamda yoshlar yetakchilari ishtirok etdi.
Muloqotlar davomida yoshlarga bandlikni ta’minlash, tadbirkorlikni rivojlantirish, moliyaviy savodxonlikni oshirish hamda mutaxassisliklariga mos ish o‘rinlarini topishda amaliy yordam ko‘rsatish masalalari yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi. Bitiruvchilarning taklif va tashabbuslari tinglanib, ularni qo‘llab-quvvatlash, kredit ajratish hamda sohaviy maslahatlar berish bo‘yicha kelishuvlar qilindi.
Uchrashuvlar natijasida bir qator yoshlarga ish bilan ta’minlash bo‘yicha qarorlar qabul qilindi. Yaqin kunlarda ularning ta’lim, axborot texnologiyalari, bank sohasi, sport, ishlab chiqarish va boshqa yo‘nalishlarda faoliyat boshlashlari uchun shart-sharoitlar yaratiladi.

Хокимы Шайхантахурского, Яккасарайского и Мирабадского районов провели встречи с выпускниками высших учебных заведений
Во встречах вместе с хокимами районов приняли участие заместители хокимов, представители банковской системы, ответственные лица Агентства социальной защиты "Инсон" и молодежные лидеры.
В ходе бесед молодежи была предоставлена подробная информация по вопросам обеспечения занятости, развития предпринимательства, повышения финансовой грамотности и оказания практической помощи в поиске рабочих мест, соответствующих их специальностям. Были выслушаны предложения и инициативы выпускников, достигнуты договоренности об их поддержке, выделении кредитов и предоставлении отраслевых консультаций.
По итогам встреч были приняты решения о трудоустройстве ряда молодых людей. В ближайшее время будут созданы условия для начала их деятельности в сфере образования, информационных технологий, банковского дела, спорта, производства и других направлениях.