Korrupsiyaga qarshi kurash mavzusida davra suhbati oʻtkazildi
Oʻzbekiston nodavlat notijorat tashkilotlari milliy assotsiatsiyasi Toshkent shahar hududiy boʻlinmasi majlislar zalida “Aholining huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirishda, jamiyatda korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirishda nodavlat notijorat tashkilotlarining roli” mavzusida davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Tadbirda mahalliy NNTlar vakillari, Korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha Toshkent shahar hududiy Kengash aʼzolari, Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi vakillari va boshqa mutasaddi tashkilotlar vakillari ishtirok etdi.
Kirish soʻzi bilan Oʻzbekiston nodavlat notijorat tashkilotlari milliy assotsiatsiyasi Toshkent shahar hududiy boʻlinmasi boshligʻi, Korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha Toshkent shahar hududiy Kengash aʼzosi Dilmurod Izzatov chiqish qildi.
Shuningdek, tadbir davomida:
— “Yoshlar va korrupsiyaga qarshi kurash” loyihasi taqdimoti;
— mahalliy tashabbuslar orqali huquqiy madaniyatni oshirish;
— NNTlar faoliyatini davlat tomonidan qoʻllab-quvvatlash ahamiyati haqida maʼruzalar qilindi.
Yakunda savol-javoblar boʻlib oʻtdi va korrupsiyaga qarshi kurashda NNTlarning salohiyatini kengaytirish, aholining xabardorligini oshirish hamda davlat bilan hamkorlikni mustahkamlash boʻyicha takliflar bildirildi.

Состоялся круглый стол на тему борьбы с коррупцией
В зале заседаний Ташкентского городского территориального отделения Национальной ассоциации негосударственных некоммерческих организаций Узбекистана состоялся круглый стол на тему "Роль негосударственных некоммерческих организаций в повышении правового сознания и правовой культуры населения, формировании в обществе нетерпимого отношения к коррупции."
В мероприятии приняли участие представители местных ННО, члены Ташкентского городского территориального Совета по противодействию коррупции, представители Ташкентского городского Совета народных депутатов и других ответственных организаций.
С вступительным словом выступил начальник Ташкентского городского территориального отделения Национальной ассоциации негосударственных некоммерческих организаций Узбекистана, член Ташкентского городского территориального Совета по противодействию коррупции Дилмурод Иззатов.
Также в ходе мероприятия были представлены:
- Презентация проекта "Молодежь и борьба с коррупцией";
- доклад о повышении правовой культуры посредством местных инициатив;
- выступление о важности государственной поддержки деятельности ННО.
В завершение состоялась сессия вопросов и ответов, были высказаны предложения по расширению потенциала ННО в борьбе с коррупцией, повышению осведомленности населения и укреплению сотрудничества с государством.