“Dolzarb 90 kun — 90 imkoniyat” uslubiy qo‘llanmasi taqdimoti bo‘lib o‘tdi
Toshkent shahar hokimligida “Dolzarb 90 kun — 90 imkoniyat” uslubiy qo‘llanmasining taqdimot o‘tkazildi. Tadbirda Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi, Ichki ishlar bosh boshqarmasi, tuman Ma’naviyat va ma’rifat bo‘limlari hamda Yoshlar ishlari agentligi tuman bo‘limlari vakillari ishtirok etdi.
🇺🇿Taqdimotda Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari Durdona Rahimova “Dolzarb 90 kun” tadbirlari doirasida amalga oshirilgan ishlar, rejalashtirilgan vazifalar va bolalarning intellektual hamda jismoniy rivojlanishini uzluksiz davom ettirish masalalariga to‘xtaldi.
Ijtimoiy-maʼnaviy tadqiqotlar instituti ilmiy xodimi, falsafa fanlari doktori, professor Shavkat To‘rayev yangi uslubiy qo‘llanmaning mazmuni va ahamiyati haqida batafsil ma’lumot berib, qo‘llanma:
— o‘quvchilarning intellektual salohiyatini rivojlantirish,
— jismoniy tarbiya va sog‘lom turmush tarzi ko‘nikmalarini shakllantirish,
— ijodiy qobiliyatlarni ochib berish,
— ma’naviy-axloqiy qadriyatlarni mustahkamlash,
— ijtimoiy faollik ko‘nikmalarini oshirish,
— vatanparvarlik va milliy g‘urur tuyg‘ularini kuchaytirishga xizmat qilishini ta'kidladi.
Mazkur uslubiy qo‘llanma “Dolzarb 90 kun” tadbirlarining samarali tashkil etilishi va o‘quvchi-yoshlarning har tomonlama rivojlanishiga muhim hissa qo‘shadi.

Презентация методического пособия «Актуальные 90 дней — 90 возможностей»
В хокимияте города Ташкента прошла презентация методического пособия «Актуальные 90 дней — 90 возможностей». В мероприятии приняли участие представители Главного управления по чрезвычайным ситуациям, Главного управления внутренних дел, районных отделов Центра духовности и просветительства, а также районных отделений Агентства по делам молодежи.
В ходе презентации заместитель хокима города Ташкента Дурдона Рахимова рассказала о реализованных  проектах в рамках мероприятий «Актуальные 90 дней», запланированных задачах и вопросах непрерывного развития интеллектуального и физического потенциала детей.
Научный сотрудник Института социально-духовных исследований, доктор философских наук, профессор Шавкат Тураев подробно рассказал о содержании и значении нового методического пособия, отметив, что пособие направлено на:
— развитие интеллектуального потенциала учащихся,
— формирование навыков физического воспитания и здорового образа жизни,
— раскрытие творческих способностей,
— укрепление духовно-нравственных ценностей,
— повышение социальных навыков,
— укрепление чувств патриотизма и национальной гордости.
Данное методическое пособие способствует эффективной реализации мероприятий «Актуальные 90 дней» и играет важную роль во всестороннем развитии подрастающего поколения.